Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Przemysław Ciszak
Przemysław Ciszak
|

Teresa Czerwińska nową Minister Finansów. Jaki majątek posiada szefowa resortu?

774
Podziel się:

Jako wicepremier w resorcie Finansów Mateusza Morawieckiego, gdzie zajmowała się budżetem państwa.

Jako wicepremier w resorcie finansów Mateusza Morawieckiego, Czerwińska zajmowała się budżetem państwa
Jako wicepremier w resorcie finansów Mateusza Morawieckiego, Czerwińska zajmowała się budżetem państwa (JAN GRACZYNSKI)
bEILumVx

Szefową Ministerstwa Finansów została po zaledwie pół roku pracy w resorcie. Mimo tego uchodzi za specjalistkę w tej dziedzinie. Teresa Czerwińska jest profesorem na Uniwersytecie Warszawskim. Tytuł uzyskała właśnie z dziedziny finansów ponad siedem lat temu.

Potwierdziły się nieoficjalne informacje money.pl. Teresa Czerwińska została nową minister finansów. Dotychczas pracowała jako wicepremier w resorcie Finansów Mateusza Morawieckiego, gdzie zajmowała się budżetem państwa. Wcześniej jednak sprawowała pieczę nad finansami w resorcie nauki i szkolnictwa wyższego.

Zobacz także: Morawiecki o nowym rządzie: jesteśmy tu po to, żeby służyć 24 godziny na dobę. Zobacz wideo:
bEILumVz

To ona odpowiadała m.in. za opracowanie i wdrożenie nowego mechanizmu podziału dotacji budżetowej dla uczelni publicznych i ogólną poprawę efektywności wydatkowania środków.

Biegła w finansach

Obecna Minister Finansów ma na swoim koncie kilka publikacji naukowych. Prawie dekadę temu analizowała portfele otwartych funduszy emerytalnych w Polsce. Ma również doświadczenie zawodowe związane z finansami.

Czerwińska pracowała w Urzędzie Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych w 2005 roku. Do tego była powoływana do organów nadzorczych instytucji finansowych oraz jako biegły sądowy.

bEILumVF

Jaki majątek posiada nowa minister?

Z oświadczenia majątkowego możemy wyczytać, że posiada 96-metrowe mieszkanie własnościowe wspólnie z mężem. Jeździ 11-letnią Hondą Civic. Na koncie zgromadziła zaledwie 2,5 tys. zł oszczędności i 2,1 tys. w dolarach amerykańskich.

Z tytułu umowy o pracę w ubiegłym roku zarobiła około 56 tys. zł i 950 zł z umów autorskich. Około 11,5 tys zł to przychody z wynajmu. Minister Czerwińska posiada również kredyt we frankach szwajcarskich na kwotę 112 266,77 CHF, który będzie spłacać do 2038 roku, oraz hipoteczny w banku PKO BP w wysokości 324 915,4 zł.

bEILumVG

Prywatnie jest mężatką i ma córkę. W biografii na stronie Ministerstwa Finansów jest przedstawiana jako miłośniczka teatru i muzyki klasycznej.

bEILumWa
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(774)
Monika
3 lata temu
Nierzetelny artykuł. Strata czasu. Oświadczenie Pani Minister jest jawne, każdy może się zapoznać. Dysponuje dwoma mieszkaniami, przychody dużo wyższe niż podane w artykule. Jedynie samochód się zgadza. Po co pisać coś jeśli nie poświęciło się nawet 5 min na sprawdzenie danych?
piotr333
4 lata temu
[QUOTE] Jaki majątek posiada nowa minister? [/QUOTE] Jeżeli dochody i kredyty Pani minister są prawdziwe, to jak można takiemu człowiekowi zawierzyć budżet kraju? Sama nie osiągnęła nic, oprócz wysokiego zadłużenia! Ciekawe do jakiego wieku będzie pracować Pani minister, jeżeli do 2034 roku ma zwracać kredyt we frankach?
kuba
4 lata temu
[QUOTE] Około 11,5 tys zł to przychody z wynajmu [/QUOTE] Pani minister ma podobno mieszkanie 96 metrowe z mężem i córką. Zakładam że to WARSZAWSKIE i w godnej profesora lokalizacji. Nie wierzę aby ona i jej rodzina chciała żyć z sublokatorem(ką), wynajmując komuś pokoik - bo tylko ten rodzaj najmu dałby może podobną kwotę w stolicy! No i te dochody (łącznie pod 70 tysięcy) nigdy nie dały by prawa do uzyskania tak wysokich kredytów!!! Przyjmując że Money miał dostęp do oświadczenia i podliczenie zrobił solidnie to dochody pani minister w oświadczeniu wyglądają jak na profesora i bizneswomen mizernie! A wątpliwości w tej materii przy ministrze finansów nie powinny mieć ABSOLUTNIE miejsca!!!
bEILumWb
Teresa
4 lata temu
Czy pogane dane o dochodach i długach pani minister finasów są prawdziwe, myśl że są nierealne
Paweł
4 lata temu
Teraz sobie trochę podciągnie
...
Następna strona