Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryzm na świecie. Siły bezpieczeństwa przed ambasadami w Jemenie

0
Podziel się:

Ze względu na zagrożenie terrorystyczne ze strony Al-Kaidy Waszyngton polecił zamknięcie ponad 20 swoich ambasad i konsulatów na świecie.

Terroryzm na świecie. Siły bezpieczeństwa przed ambasadami w Jemenie
(AP/FOTOLINK/East News)

Jemeńskie siły bezpieczeństwa zostały dziś postawione w stan pogotowia przed ambasadami państw zachodnich, w tym USA, W. Brytanii, Francji i Niemiec, które zamknięto tego dnia w Sanie w związku z ogłoszonym w ub. tygodniu przez USA zagrożeniem zamachami.

Policja oraz siły specjalne, wspierane przez wozy opancerzone, zabezpieczały rejon wokół placówek wspomnianych państw i innych państw zachodnich, których nie wymieniono z nazwy. Według mieszkańców siły porządkowe przeprowadzają regularne kontrole zwłaszcza przy drogach prowadzących do zachodnich ambasad i konsulatów.

_ Już i tak jesteśmy w stanie pogotowia, lecz jeszcze zdwoiliśmy czujność _ - powiedział agencji AFP jeden z funkcjonariuszy.

Ze względu na zagrożenie terrorystyczne ze strony Al-Kaidy i jej sojuszników, planujących zamachy na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, Waszyngton polecił w czwartek zamknięcie ponad 20 swoich ambasad i konsulatów na świecie. Nieczynne będą m.in. otwarte zwykle w niedzielę placówki w Afganistanie, Arabii Saudyjskiej, Bangladeszu, Bahrajnie, Egipcie, Iraku, Izraelu, Jordanii, Katarze, Kuwejcie, Libii, Omanie, Sudanie i właśnie w Jemenie.

Ponadto w piątek władze USA ostrzegły swych obywateli przed podróżowaniem po całym świecie w związku z utrzymującym się zagrożeniem atakami terrorystycznymi, szczególnie na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Departament Stanu zaznaczył, że zagrożenie zamachami rozciąga się na okres _ od chwili obecnej do końca sierpnia _.

Placówki dyplomatyczne USA, W. Brytanii, Francji i Niemiec w Sanie mają być nieczynne do poniedziałku włącznie. Francuskie MSZ zastrzegło, że jeśli zagrożenie będzie trwać dalej, Paryż może zadecydować o zamknięciu ambasady na czas dłuższy.

Również Kanada zdecydowała się zamknąć w niedzielę swoją misję w stolicy Bangladeszu, Dhace.

W sobotę Interpol skierował ostrzeżenie do wszystkich krajów członkowskich, radząc im, by wzmogły czujność przed ewentualnymi zamachami po atakach i ucieczkach z więzień w Iraku, Libii i Pakistanie. Ta międzynarodowa organizacja policyjna podała, że o udział w niektórych incydentach podejrzana jest Al-Kaida.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/191/m153791.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/obama;broni;dronow;guantanamo;krytykuje,190,0,1312446.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Obama broni dronów, Guantanamo krytykuje W swym pierwszym przemówieniu poświęconym polityce antyterrorystycznej wygłoszonym w drugiej kadencji, prezydent Obama mówił o nowym etapie w walce USA z terroryzmem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/m204728.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/usa;zdjecia;zabitego;osamy;bin;ladena;moga;pozostac;tajne,42,0,1310506.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Nie zobaczymy zdjęć martwego terrorysty Decyzja trzyosobowego składu była jednomyślna i podtrzymała orzeczenie sądu niższej instancji wydane w kwietniu 2012 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/132/m77956.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowe;zrodla;finansowania;terroryzmu,218,0,1308378.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) To nowe źródła finansowania terroryzmu W Nowym Jorku rozbito wczoraj gang przemytników papierosów, którego członkowie mają związki z organizacjami terrorystycznymi.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)