Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryzm w Egipcie. Co z bezpieczeństwem turystów?

0
Podziel się:

Egipt może zainstalować kamery w miejscach przez nich odwiedzanych przez turystów - powiedział dzisiaj rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych.

Terroryzm w Egipcie. Co z bezpieczeństwem turystów?
(James Buck/CC/Flickr)
bEEEctDp

Kilka godzin wcześniej domniemani islamiści przeprowadzili kolejny atak na policję.

Istnieje plan zapewnienia bezpieczeństwa w rejonach turystycznych - powiedział rzecznik resortu Hani Abdel Latif, zaznaczając, że Egipt prowadzi wojnę z terroryzmem. Inspirowani przez Al-Kaidę rebelianci atakują policję i żołnierzy na Półwyspie Synaj niemal każdego dnia od lipca, gdy armia odsunęła od władzy islamistę - prezydenta Mohammeda Mursiego, wybranego po obaleniu Hosniego Mubaraka.

Uzbrojeni napastnicy zabili dzisiaj jednego policjanta i zranili drugiego w mieście Port Said u wejścia do Kanału Sueskiego - podały siły bezpieczeństwa. Liczba ataków rebeliantów w Egipcie wzrosła wielokrotnie od odsunięcia Mursiego 3 lipca, co wywołuje obawy Zachodu, że odwiedzanie egipskich piramid, bazarów i plaż nie jest już bezpieczne.

bEEEctDr

Turystyka przyniosła Egiptowi 9,75 mld dolarów w roku budżetowym 2012-13, gdy w latach 2009-10 suma ta wyniosła 11,6 mld dolarów. Według szacunków z października, na które powołuje się Reuters, wzrost gospodarczy w tym roku budżetowym, który skończy się w czerwcu 2014 r., wyniesie 2,6 proc., czyli mniej niż 3,5 proc. przewidywane przez rząd. W latach poprzedzających rebelię przeciwko prezydentowi Mubarakowi, który został obalony w 2011 r., wzrost gospodarczy wynosił rocznie około 7 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Krwawy odwet. Jedenastu żołnierzy nie żyje Do zdarzenia doszło w pobliżu miasta Ismailia na trasie Kanału Sueskiego - poinformowały źródła w siłach bezpieczeństwa Egiptu.
Nowe doniesienia w sprawie ataku terrorystycznego w Nairobi W zamachu na centrum handlowe zginęło co najmniej 67 osób, a 240 zostało rannych.
Gigantyczne straty przemysłu turystycznego 300 mld funtów syryjskich, czyli około 1,5 miliarda dolarów wynoszą utracone przychody syryjskiej branży turystycznej od wybuchu konfliktu w tym kraju w marcu 2011 roku.
bEEEctDS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)