Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryzm w Iraku. 11 osób zginęło w ataku samobójczym w Bagdadzie

0
Podziel się:

Zamachowiec samobójca zaatakował koszary sunnickiej milicji Sahwa w Bagdadzie, którą dowodzi Sajed Dżasim. Z informacji lokalnej policji wynika, że dowódca paramilitarnego oddziału nie ucierpiał w zamachu.

Terroryzm w Iraku. 11 osób zginęło w ataku samobójczym w Bagdadzie
(AP/FOTOLINK/East News)

Dwóch zamachowców samobójców zaatakowało dziś wieczorem koszary sunnickiej milicji w stolicy Iraku, Bagdadzie, w wyniku czego 11 osób zginęło, a 19 zostało rannych. Wśród ofiar są żołnierze, którzy spotkali się z milicjantami na kolacji.

Zamachowiec samobójca zaatakował koszary sunnickiej milicji _ Sahwa _ w Bagdadzie, którą dowodzi Sajed Dżasim. Z informacji lokalnej policji wynika, że dowódca paramilitarnego oddziału nie ucierpiał w zamachu, jednak śmierć na miejscu poniósł dowódca batalionu wojskowego, który stacjonował w okolicy oraz jego zastępca. Ładunek eksplodował, kiedy milicjanci i żołnierze spotkali się na wspólny posiłek.

Do ataku terrorystycznego doszło również w Mosulu, gdzie zamachowiec samobójca wjechał samochodem wyładowanym materiałami wybuchowymi w punkt kontrolny policji, zabijając co najmniej osiem osób, w tym trzech funkcjonariuszy.

Żadna organizacja nie przyznała się do przeprowadzenia zamachów.

Od początku roku w Iraku wzrasta liczba ataków przeprowadzanych przez sunnickich bojowników. Grupy rebeliantów często są powiązani z al-Kaidą. W wyniku ataków terrorystycznych od początku 2013 roku zginęło w Iraku ponad siedem tysięcy osób.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)