Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryzm w Pakistanie. Atak na kryjówki rebeliantów

0
Podziel się:

Wojsko poinformowało, że na zaatakowanym terenie chronili się między innymi wysocy rangą dowódcy islamistów.

Terroryzm w Pakistanie. Atak na kryjówki rebeliantów
(AP/Fotolink/East News)

Pakistańskie lotnictwo zbombardowało dziś kryjówki rebeliantów na północy kraju zabijając co najmniej sześćdziesiąt osób. Wojsko poinformowało, że na zaatakowanym terenie chronili się między innymi wysocy rangą dowódcy islamistów.

aktualizacja: 13:35

Początkowo władze potwierdzały śmierć 32 osób. Po południu liczba ofiar wzrosła do 60. Jest też około 30 rannych.

_ - Myśliwce zbombardowały pozycje rebeliantów dziś rano. Przed rozpoczęciem nalotu otrzymaliśmy potwierdzenie od służb wywiadowczych, że ukrywają się tam zarówno bojownicy, jak i ich najwyżsi dowódcy _ - powiedział przedstawiciel pakistańskich sił zbrojnych. Nalot przeprowadzono w prowincji Północny Waziristan, która uznawana jest za matecznik islamskich radykałów.

1 marca 2014 roku talibowie ogłosili zawieszenie broni, które miało doprowadzić do przełomu w rozmowach pokojowych z władzami Pakistanu. W zamian za wznowienie negocjacji islamiści domagali się od Islamabadu wypuszczenia z więzień 800 bojowników i wycofania żołnierzy z regionów plemiennych, przy granicy z Afganistanem. Zdaniem islamistów rząd nie spełnił tych postulatów i dlatego nie zdecydowano się na przedłużenie rozejmu.

Na początku kwietnia zwolniono z więzienia 16 talibów. Rząd Pakistanu chciał w ten sposób nakłonić islamistów do wznowienia rozmów pokojowych i zaprzestania aktów przemoc.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)