Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryzm w Rosji. Wprowadzono reżim operacji antyterrorystycznej

0
Podziel się:

W czasie oględzin jednego z samochodów, w którym znajdowały się zwłoki, w pobliżu eksplodował ładunek wybuchowy.

Terroryzm w Rosji. Wprowadzono reżim operacji antyterrorystycznej
(piker77/CC BY-NC 2.0/Flickr)

W dwóch rejonach Kraju Stawropolskiego, na południu Rosji, wprowadzono rodzaj stanu wyjątkowego. Decyzję tę podjęto po znalezieniu tam czterech samochodów osobowych z ciałami pięciu zastrzelonych mężczyzn.

Kraj Stawropolski graniczy m.in. z Krajem Krasnodarskim, na terytorium którego znajduje się Soczi, stolica zbliżających się zimowych igrzysk olimpijskich. - _ W środę między godz. 0.30 a 19.30 w dwóch miejscowościach kirowskiego i predgornego rejonu Kraju Stawropolskiego znaleziono cztery pojazdy łada z ciałami pięciu zastrzelonych mężczyzn _ - poinformował lokalny Sztab Operacyjny.

Przekazał też, że w czasie oględzin jednego z samochodów w pobliżu eksplodował ładunek wybuchowy; nikt nie ucierpiał. Bomba podłożona była też w jednym z trzech pozostałych aut; rozbrojono ją przy użyciu robota. Wszyscy zabici, to prawdopodobnie kierowcy, którzy trudnili się prywatnym przewozem osób. Śledczy podejrzewają, że za zabójstwami stoją północnokaukascy ekstremiści islamscy.

Rejony, w których wprowadzono _ reżim operacji antyterrorystycznej _, są położone na granicy z Kabardo-Bałkarią, jedną z najbardziej niespokojnych republik na Północnym Kaukazie. Rygory przewidują m.in. wzmocnienie ochrony porządku publicznego, przeszukiwanie ludzi i pojazdów, kontrolę rozmów telefonicznych i ograniczenie możliwości korzystania z innych środków łączności.

Operacją antyterrorystyczną dowodzi szef zarządu Federalnej Służby Bezpieczeństwa w Kraju Stawropolskim, generał Nikołaj Pankow. Od 1 stycznia w ochronie porządku w Kraju Stawropolskim uczestniczą oddziały regularnej armii. Wojskowi razem z policjantami i kozakami pilnują strategicznych obiektów, a także patrolują miasta w regionie. Wszystkie jednostki wojskowe w Kraju Stawropolskim postawione zostały w stan podwyższonej gotowości bojowej.

Wczoraj z regionu tego napłynęły doniesienia o eksplozji. Powołując się na źródło w tamtejszych organach ścigania, agencja Interfax poinformowała o wybuchu w pociągu w mieście Jessentuki, 255 km od Soczi. MSW Federacji Rosyjskiej zdementowało te informacje.

Czytaj więcej w Money.pl
Oziębienie relacji Niemcy - Rosja? Bojkot... Czy niemiecki rząd oczekuje, że inne kraje wezmą przykład z Niemiec? Jak pisze autor komentarza, Bałtowie, Skandynawowie czy Polacy chętnie by się o tym dowiedzieli.
Rosyjskie lotniska zagrożone? Nowe wytyczne Federalna Agencja Transportu Lotniczego Rosji (Rosawiacja) zaostrzyła środki bezpieczeństwa na wszystkich lotniskach na terytorium Federacji Rosyjskiej.
Wybuch pociągu w Rosji. Sprzeczne relacje Agencja Interfax poinformowała, że w pociągu podmiejskim w Jessentukach (Kraj Stawropolski) doszło do wybuchu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)