Notowania

Przejdź na
media publiczne
13.09.2012 09:22

To do niego należy ostatnie słowo w sprawie mediów publicznych

Bogdan Zdrojewski: Będę rozmawiał z premierem o sytuacji w mediach publicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Alina Zienowicz/GNU/Wikipedia)

*Bogdan Zdrojewski zapowiedział , że w ciągu kilkunastu dni będzie rozmawiał z premierem o sytuacji w mediach publicznych. *

Premier, jak zaznaczył Bogdan Zdrojewski, rozstrzygnie jakie będą rozwiązania w kwestii finansowania mediów publicznych.

_ - Nie chcę by nasza praca odbywała się pod jakąś presją, bo i jakość będzie budzić wątpliwości. Mamy dokładne analizy na temat możliwych danin na rzecz telewizji publicznej. Nie popełnimy błędu - _zapewnił minister.

Minister Zdrojewski podkreślił, że jeżeli chcemy mieć media publiczne, to potrzebna jest jakaś danina - albo wprost z budżetu państwa, albo w innej powszechnie obowiązującej formie. Ważne, zdaniem ministra jest to, na co te pieniądze pójdą.

Jak dodał, media publiczne mają realizować misję publiczną. Minister dodał, że w kwestii mediów publicznych potrzebna jest także trwałość rozwiązań prawnych. Jest to, jak wyjaśnił istotne również w kontekście nadchodzącej cyfryzacji.

Minister podkreślił, że Ministerstwo Kultury dofinansuje część programów w publicznej telewizji i Polskim Radio. Jak dodał, jego resort dofinansowuje m.in. Program 2 Polskiego Radia , a także Teatr Telewizji, rejestrację niektórych wydarzeń artystycznych i animacje dla dzieci.

Czytaj więcej w Money.pl
Platforma ma nowy pomysł. Zamiast abonamentu... Za dwa lata w Polsce mogłyby wejść w życie rozwiązania wzorowane na modelu niemieckim.
Nowy podatek i polowanie na niepłacących abonamentu. Prezes TVP ujawnia plany - _ Nie będziemy za wszelka cenę walczyć o prawa do emisji meczów w ramach eliminacji do Mundialu _ - zapowiada Juliusz Braun.
Tagi: media publiczne, media, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz