Notowania

zbigniew girzyński
07.09.2011 06:14

To dzięki niej nie było u nas kryzysu

Nasi rywale powinni się cieszyć, że ktoś taki chce doradzić - mówi Girzyński.

Podziel się
Dodaj komentarz

Money.pl: Czy jeśli Platforma Obywatelska 10 września przedstawi, tak jak zapowiada, swój program wyborczy to Prawo i Sprawiedliwość stanie do debaty z partią rządzącą?

Zbigniew Girzyński, członek prezydium Klubu Parlamentarnego PiS: My czekamy na program Platformy Obywatelskiej odkąd ta partia powstała. Jeszcze nigdy PO programu żadnego nie miała. Poczekajmy więc, bo ostatnio gdy przedstawiała program to było kilka kartek.

Na razie nie wiemy, co partia Donalda Tuska nam objawi. To jest taki bestseller, na który naprawdę wszyscy czekają z ogromnym napięciem. Zobaczymy więc, czy taki będzie.

Zatem jeśli to nie będzie kilka kartek, to Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe do dyskusji?

Zawsze mamy wolę spotkania, ale czekamy na efekty. Dopiero potem będziemy rozmawiali co dalej, ponieważ warunkiem nieodzownym nie jest to, że Platforma ma jakąś kartkę czy dwie.

Rząd, a właściwie komisja badająca katastrofę smoleńską kierowana przez ministra Jerzego Millera upubliczniła tymczasem protokół ze swych prac. *Czy ta publikacja teraz, w okresie kampanii wyborczej, to nie jest próba prowokacji ze strony PO?*

**Komisja Millera publikuje dokumenty

Tak, kolejna zresztą. Pierwsza zdarzyła się po miesiącach oczekiwań i była to realizacja wniosku rodziny świętej pamięci ministra Zbigniewa Wassermana o ekshumację. To była dokładnie pierwsza tego typu próba. Teraz mamy następną - grania tragedią smoleńską i nieudolnością rządu, która przy okazji wyszła na jaw.

Nie ulega dla mnie żadnej wątpliwości, że jest to próba uruchomienia tych elementów w kampanii wyborczej. I to co robi Platforma w tej sprawie jest po prostu niegodziwe - to jest najdelikatniejsze słowo, jakie przychodzi mi do głowy.

Czyli wtedy, gdy Państwo zaczynacie mówić o sprawach gospodarczych, PO wraca do katastrofy smoleńskiej?

Tak, dokładnie. Wiedzą, że to ich obciąża i doskonale sobie z tego zdają sprawę. I co najważniejsze, wiedzą, że w tej sytuacji my nie możemy nie zabrać głosu, ponieważ byłoby to absolutnie niezrozumiałe. Poza tym sprawa jest zbyt ważna , żeby ją zlekceważyć. PO jest jednak w stanie poświęcić ją, po to żeby wywoływać konflikt i spory w tej sprawie.

Prezes Kaczyński zapowiedział, że w jednej cyklu debat przedwyborczych zaproponowanych Platformie Obywatelskiej, w imieniu PiS będzie występować profesor Zyta Gilowska. Pojawiły się jednak komentarze, że byłoby to naruszenie prawa, ponieważ członkowie Rady Polityki Pieniężnej, a profesor Gilowska zasiada w RPP, muszą być bezstronni, zwłaszcza w trakcie kampanii wyborczej.

Udział prof. Gilowskiej w debacie?

Ci, którzy wypowiadają takie sondy nie znają prawa. Profesor Gilowska uczestnicząc w takich spotkaniach po pierwsze nie narusza żadnego prawa, a po drugie politycy - zwłaszcza Platformy - boją się fachowej wiedzy i przede wszystkim sukcesów profesor Gilowskiej.

Warto pamiętać, że to, iż w ogóle w miarę łagodnie jak do tej pory przechodziliśmy przez kryzys, to jest właśnie rezultat zabiegów profesor Gilowskiej. I powinniśmy wszyscy chcieć korzystać z jej rad i sugestii ponieważ jest to najlepszy ekonomista w ostatnich latach - pełniący funkcje ministra finansów i wicepremiera w rządzie Prawa i Sprawiedliwości - jakiego miała Polska.

W związku tym nasi polityczni rywale powinni się cieszyć, że ktoś tak mądry, doświadczony, z takimi sukcesami chce w ogóle coś doradzić. A nie słuchać jakichś ignoranckich wystąpień magistra nauk politycznych Vincenta-Rostowskiego.

Odkąd Pan Kalisz skompromitował się jako prawnik, przestałem w ogóle przejmować się jego opiniami. Niech lepiej przypomni sobie jaką miał rolę w sprawie Olewnika. Niech sobie przypomni jak go ułaskawiał w ostatnich dniach swojego urzędowania prezydent Kwaśniewski i niech przestanie opowiadać głupstwa i kompromitować siebie i zawód prawnika, który uprawia.

PiS nie będzie więc zwracał uwagi na te opinie i jeśli dojdzie do debaty to prof. Gilowska wystąpi?

Oczywiście, że tak. Jestem zbyt poważnym człowiekiem, żeby przejmować się tym, co opowiada Pan Kalisz.

Więcej o kampanii wyborczej znajdziesz w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t127402.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/to;jest;strategiczny;blad;platformy,56,0,903480.html) To jest strategiczny błąd Platformy Dlaczego wyborcza taktyka partii Donalda Tuska jest zła - mówi Kazimierz Kik.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t155495.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;i;po;nie;rezygnuja;ze;wspolnych;rozmow,228,0,903908.html) PiS rozmawia z PO. Osiągną porozumienie? Dziś doszło do spotkania szefów sztabów obu partii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/57/t142137.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/napieralski;zrobil;to;co;we;francji;jest;zakazane,50,0,902194.html) Napieralski zrobił to, co we Francji jest zakazane Politolog mówi, że wykorzystywanie dzieci do kampanii jest u nas normą.
Tagi: zbigniew girzyński, wiadomości, wywiad
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz