Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
28.10.2012 07:45

To miał być atak terrorystyczny. Sprawcy...

Służby antyterrorystyczne w Indonezji zatrzymały jedenaście osób posądzanych o przygotowywanie serii ataków na różne cele.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/MOHAMMAD ALI)

Służby antyterrorystyczne w Indonezji (na zdjęciu) zatrzymały jedenaście osób posądzanych o przygotowywanie serii ataków na różne cele, w tym ambasady i konsulaty USA czy Australii - podała indonezyjska policja.

Podejrzanych schwytano w czasie prowadzonej w piątek i sobotę w czterech prowincjach kraju akcji policyjnej. Według rzecznika policji generała Suhardi Aliusa zatrzymani należeli do nowej grupy, określającej się jako Ruch na rzecz Społeczeństwa Indonezyjskiego (HASMI).

Policja w czasie operacji przejęła bomby, materiały wybuchowe, instrukcje budowy bomby i amunicję.

Generał Alius dodał, że grupa planowała ataki na amerykańską ambasadę w Dżakarcie, plac w pobliżu ambasady Australii, czy przedstawicielstwo Freeport-McMoRan - spółki górniczej z USA. Ponadto - jak wskazał - przygotowywała zamach na konsulat Stanów Zjednoczonych w Surabayi i ośrodek policyjnej jednostki specjalnej położony w centralnej części Jawy.

Nie podano, jak zaawansowane były plany.

Indonezja - najliczniejszy kraj muzułmański w świecie - od zamachów na wyspie Bali w 2002 roku, gdzie zginęło 202 ludzi, zmaga się z terroryzmem. Od tamtej pory władze aresztowały około 700 podejrzanych o terroryzm.

Czytaj więcej w Money.pl
Planował atak terrorystyczny. Posiedzi 37 lat Sąd podwyższył z 22 do 37 lat pozbawienia wolności wyrok na terrorystę, który planował zamach na lotnisko w Los Angeles w noc sylwestrową 1999 roku.
Pościg za bandytą. Zastrzelił kobietę Trwają intensywne poszukiwania bandyty który, napadł na kantor wymiany walut w Gronowie.
Twierdzą, że zabili cywilów. W mundurach? W izraelskim ataku na północy Strefy Gazy zginęło trzech Palestyńczyków, którzy podkładali materiały wybuchowe wzdłuż granicy z Izraelem - podało wojsko izraelskie.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz