Notowania

bezrobocie
26.02.2009 06:21

To nie koniec wzrostu bezrobocia

Resort pracy szacuje, że stopa bezrobocia nie osiągnie 20 procent, ale wzrośnie wyraźnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Minister pracy i polityki społecznejJolanta Fedakuważa, że stopa bezrobocia w tym roku przekroczy 10,5 procent, będzie zaś mniejsza niż 20 procent.

_ - Należy się spodziewać, że bezrobocie wzrośnie w tym roku, że będzie wyższe niż 10,5 proc. Poziom bezrobocia będzie wprost zależny od tempa wzrostu gospodarczego _ - powiedziała minister w rozmowie z TVP Info. - _ Nie sądzę, że była możliwość wzrostu do 20 proc. _ - dodała.

Według danych GUS stopa bezrobocia w styczniu wzrosła do 10,5 proc. z 9,5 proc. w grudniu roku ubiegłego.

Raport Money.pl
*Firmy wolą zwalniać niż ciąć wydatki na reklamę * Stopa bezrobocia w styczniu wyniosła 10,5 procent - informuje GUS. W urzędach pracy zarejestrowanych było 1,63 mln bezrobotnych. zobacz raport Money.pl

We wcześniejszych wypowiedziach Fedak szacowała, że w 2009 roku, w optymistycznym scenariuszu bezrobocie ustabilizuje się na poziomie ok. 10 proc., zaś w pesymistycznym, że wzrośnie do około 12 procent.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
* **[ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )**
Tagi: bezrobocie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, inflacja i bezrobocie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz