Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

To pewne: Kolejny kraj Unii prosi o pomoc

0
Podziel się:

Ustępujący premier Portugalii Jose Socrates zapowiedział, że jego kraj będzie potrzebował finansowego wsparcia z zagranicy.

To pewne: Kolejny kraj Unii prosi o pomoc
(PAP/EPA)

Ustępujący premier Portugalii Jose Socrates poinformował wczoraj wieczorem w przemówieniu telewizyjnym, że jego kraj zwróci się o zewnętrzną pomoc finansową.

Według szefa socjalistycznego gabinetu, który podał się do dymisji 23 marca tego roku, _ kraj znalazł się w sytuacji, w której musi zwrócić się o pomoc zewnętrzną. _ Jose Socrates potwierdził, że rząd przygotował już wniosek do Komisji Europejskiej, nie precyzując jednak, o jaką formę pomocy Portugalia będzie się ubiegać.

_ - Przez ostatni rok broniłem się przed przyjęciem pomocy finansowej z zewnątrz. Teraz musimy jednak o nią poprosić, aby nie pogorszyć sytuacji naszego kraju _ - powiedział Jose Socrates.

Wczoraj wieczorem ustępujący szef rządu zwołał nadzwyczajne posiedzenie rady ministrów. Spotkanie zostało zwołane po pisemnym komunikacie, jaki minister finansów Teixeira dos Santos przekazał dziennikowi _ Jornal de Negocios _, informując, że Portugalia powinna jak najszybciej wystąpić o pomoc zewnętrzną. _ _

_ - Nasz kraj poprzez nierozważne działania wewnętrzne został wpędzony w trudną sytuację na rynkach finansowych. Powinniśmy jak najszybciej zwrócić się o wsparcie finansowe do instytucji europejskich _ - ocenił. Portugalia czeka na przedterminowe wybory parlamentarne. Zostały one zaplanowane na 5 czerwca tego roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t77897.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/portugalia;zaprzecza;by;potrzebowala;finansowego;zastrzyku,66,0,723266.html) Portugalia zaprzecza, by potrzebowała finansowego zastrzyku Lizbona liczy na przeforsowanie oszczędnościowego budżetu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t136060.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/brukselski;szczyt;w;cieniu;portugalii;i;libii,207,0,800207.html) Brukselski szczyt w cieniu Portugalii i Libii Unijni przywódcy radzą jak ratować strefę euro i zorganizować akcję pomocy Libijczykom.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t84795.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/75;mld;euro;wystarczy;by;uratowac;portugalie,179,0,800179.html) 75 mld euro wystarczy by uratować Portugalię? Po Grecji i Irlandii, Portugalia, może być kolejnym krajem, który dostanie antykryzysową pomoc.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)