Notowania

tokio
06.06.2011 09:53

Tokio oszczędza prąd. Idą do pracy wcześniej

Władze japońskiej stolicy liczą, że dzięki wcześniejszemu rozpoczęciu dnia pracy uda się zmniejszyć zużycie elektryczności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(dlisbona/CC/Flickr)

Pracownicy tokijskich władz od poniedziałku rozpoczynają pracę o godzinę wcześniej, co ma przyczynić się do oszczędzania energii elektrycznej po uszkodzeniu na skutek marcowego trzęsienia ziemi i tsunami elektrowni atomowej Fukushima.

Decyzja nie oznacza, że Japonia przeszła na czas letni - podczas gdy pracownicy rozpoczną wykonywanie obowiązków o godzinę wcześniej, wskazówki zegarów pozostaną niezmienione. Władze miejskie mają nadzieję, że dzięki wcześniejszemu rozpoczęciu dnia pracy uda się wykorzystać mniej elektryczności.

Na razie w programie oszczędzania energii uczestniczy 9,5 tys. pracowników. Do lipca ma ich być już 25 tys.

Pracownicy przychodzący na najwcześniejszą zmianę rozpoczęli w poniedziałek dzień pracy już o 7.30 rano (czasu lokalnego); do domów będą mogli wyjść kwadrans po godz. 16.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t140668.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/trzesienie;ziemi;nie;zlamalo;ducha;narodu,247,0,844279.html) Trzęsienie ziemi nie złamało ducha narodu Sześciu na dziesięciu Japończyków jest przekonanych, że ich kraj stanie się silniejszy po katastrofalnym trzęsieniu ziemi i fali tsunami z 11 marca.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t129547.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;straszna;mu;fukushima;ani;wotum;nieufnosci,42,0,843306.html) Nie straszna mu Fukushima, ani wotum nieufności Premier Japonii Naoto Kan zostaje na stanowisku. Japońskiej opozycji nie udało się przeforsować wniosku o jego odwołanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t140433.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/elektrownia;fukushima;wylaczona;na;dluzej,105,0,841065.html) Elektrownia Fukushima wyłączona na dłużej Przedstawiciele TEPCO, uważają, że prace naprawcze w siłowni przedłużą się poza planowany termin na koniec tego roku.
Tagi: tokio, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz