Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Piotr Pilewski
|

Tomaszewski: Nie mieszajmy sportu z polityką

0
Podziel się:
Tomaszewski: Nie mieszajmy sportu z polityką
bEJmLRuJ

_ - Politycy. Nie wpier*ajcie się w swoich zabłoconych butach na olimpijskie salony - _mówi nam Jan Tomaszewski, były bramkarz reprezentacji Polski.

Zdaniem Tomaszewskiego, to nie do sportowców należy rozwiązywanie politycznych problemów. Często jednak używani są oni przez polityków jako oręż w walce politycznej. Takie działanie widać na przykładzie reakcji polityków na krwawe stłumienie demonstracji mnichów w dawnej stolicy Tybetu przez chińskie władze.

POSŁUCHAJ JANA TOMASZEWSKIEGO:

Zdaniem Komisji Europejskiej bojkot letniej olimpiady w Pekinie nie byłby stosowną odpowiedzią zachowanie chińskich władz. Tego samego zdania są polscy politycy.

bEJmLRuL

Tymczasem przedstawiciele opozycji zaapelowali aby na olimpiadę do Chin nie jechali przedstawiciele polskiego rządu. Poseł Prawa i SprawiedliwościKarol Karskimówił podczas konferencji prasowej, że udział władz byłby - _ rodzajem wsparcia dla rządu ChRL w jego działalności _.

Karski przyznał również, że wybór Chin na organizatora igrzysk od początku budził wątpliwości, które potwierdził fakt, że zmiany, które miał przeprowadzić ten kraj, nie były tak daleko idące, jak te do których się zobowiązał.

*POSŁUCHAJ JANA TOMASZEWSKIEGO: *

bEJmLRvm
wiadomości
wywiad
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)