Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie
Wartość inwestycji: 320 mln złotych

POLIN jest muzeum historycznym, ukazującym 1000 lat dziejów polskich Żydów. To także pierwsza w Polsce instytucja tworzona wspólnie przez rząd, samorząd lokalny i organizację pozarządową.

Ze środków publicznych za kwotę 180 mln zł sfinansowano budowę oraz pokryto większość bieżącego budżetu. Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny zebrało 145 mln zł na organizację wystawy stałej. Wspiera też działalność edukacyjną i publiczną muzeum.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
dfk
2017-06-12 11:28
Ta informacja o parkingu we Wrocławiu to kpina, nic nie pisze się o skandalicznych warunkach umowy jak likwidacja w okolicy wszystkich miejsc parkingowych, jak to że miasto płaci za "niewykorzystane" miejsca w parkingu który świeci przeważnie pustkami bo ceny za parkowanie są kuriozalnie wysokie itd., a wszystko to na długie, długie lata. To powinien być kryminał a nie duma.
Pikus
2017-05-29 11:29
Do tych co pisza dla serwisu "money " Inwestycja to cos na co wydaje sie kase aby w przyszlosci otrzymac z tego wiecej kasy. Oczywiscie muzeum moze byc inwestcja np. w edukacje ale czy akurat tyle kasy to dobra inwestycja? Kiedy jako pierwsze zobaczylem muzeum nie tracilem czasu na przegladanie innych "inwestycji " bo spodziewalem sie raczej zainwestowania kasy np. w nowe autobusy spalajace mniej paliwa co dawaloby wymierne korzysci albo cos podobnego
Zaramoth
2017-05-24 11:42

Parking dwukondygnacyjny na terenie kompleksu Hali Stulecia we Wrocławiu


No, to jest coś. Dwa lata temu byłem we Wrocławiu w Zoo, a wcześniej szukałem właśnie parkingu, który jest gdzieś blisko. Informacje, które znalazłem pięknie pasują do tytułu artykułu. Nieopłacalna umowa dla miasta, dopłacanie do parkingu, jeśli nie będzie odpowiedniego przychodu, zakaz reklamowania dla innych parkingów (prywatnych) w okolicy, mandaty za stawianie znaków z informacjami o innych parkingach itd. A 2 minuty od ZOO parking za chyba 10zł za dzień. Gdzie na 'wspaniałym' prywatno-publicznym parkingu zdaje się 60 albo i więcej. Kpina.
Pokaż wszystkie komentarze (44)