Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

TOPR dostanie 3,9 mln złotych. MSW podpisało umowę

0
Podziel się

Dotacja będzie podzielona na dwie transze: ponad 2 mln 600 tys. zł na działania ratownicze oraz prawie 1 mln 300 tys. zł na utrzymanie w bieżącym roku śmigłowca ratowniczego Sokół.

TOPR dostanie 3,9 mln złotych. MSW podpisało umowę
(Reporter Poland)
bDHJHGlN

3,9 mln zł przeznaczy w tym roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych na działalność Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR). Dzisiaj podpisano umowę w tej sprawie - poinformowała rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak.

Zgodnie z zapowiedziami ministra Spraw Wewnętrznych Jacka Cichockiego, dotacja będzie podzielona na dwie transze: ponad 2 mln 600 tys. zł na działania ratownicze oraz prawie 1 mln 300 tys. zł na utrzymanie w bieżącym roku śmigłowca ratowniczego _ Sokół _.

W budżecie państwa na 2013 rok, na realizację zadań z zakresu ratownictwa górskiego, przewidziano łącznie 10 mln 250 tys. zł. W połowie stycznia MSW podpisało umowę na dotacje dla Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, przyznając dotację w wysokości 6 mln 350 tys. zł.

bDHJHGlP

TOPR jest organizacją ratowniczą działającą na terenie polskich Tatr. GOPR natomiast podzielony jest na kilka grup regionalnych, z których każda niesie pomoc poszkodowanym w innych polskich górach: Beskidach, Pieninach, Bieszczadach, Karkonoszach, Gorcach oraz na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

GOPR i TOPR to organizacje pozarządowe, które pozyskują również pieniądze z innych źródeł, m.in. od sponsorów, otrzymują też 15 proc. wpływów z biletów wstępu na teren parków narodowych, na terenie których działają.

Zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie i ratownictwie górskim i na zorganizowanych terenach narciarskich, właściciele i zarządzający stokami mają obowiązek zabezpieczenia medycznego swoich obiektów. Usługę taką mogą odpłatnie zlecić ratownikom górskim.

Czytaj więcej w Money.pl
Są pieniądze dla ratowników. Dostaną je od... Dzisiaj weszła w życie nowelizacja dwóch ustaw, która ma ujednolicić rozwiązania dotyczące przekazywania na rzecz służb ratownictwa górskiego.
W Tatrach odnaleziono ciało turysty Jak powiedział ratownik dyżurny Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Andrzej Maciata, turysta najprawdopodobniej spadł w przepaść i zginął na miejscu.
Unijne dotacje na rewitalizacje zabytkowych parków 20 mln zł unijnego dofinansowania otrzyma Radom - poinformowała dzisiaj rzeczniczka prezydenta miasta Katarzyna Piechota-Kaim.
bDHJHGmq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)