Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tractebel chce wziąć udział w prywatyzacji PGNiG

0
Podziel się:

Belgijska firma Tractebel, która ma około 25 proc. akcji Elektrowni Połaniec, chciałaby kupić akcje jeszcze jednej polskiej elektrowni oraz uczestniczyć w prywatyzacji PGNiG

- poinformował podczas konferencji prasowej Grzegorz Górski.

'Jesteśmy zainteresowani zakupem akcji jeszcze jednej elektrowni np. Dolna Odra lub Kozienice oraz wzięciem udziału w prywatyzacji spółek dystrybucyjnych Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa' – powiedział w środę Grzegorz Górski, prezes Electrabel Polska Sp. z o.o., należącej do belgijskiej grupy Tractebel.

Jak poinformował, Electrabel najbardziej zainteresowany jest udziałem w prywatyzacji elektrownii Dola Odra ze względu na jej położenie blisko granicy z Niemcami.

'Interesuje nas również jedna ze spółek dystrybucyjnych powstałych po wydzieleniu z PGNiG' - powiedział Górski.

Jak powiedział prezes, ze względu na wczesny etap prywatyzacji PGNiG nie można podać żadnych szczegółów.

Electrabel bierze też udział w prywatyzacji spółek dystrybucyjnych z grupy G-8.

'29 czerwca złożymy ofertę wiążącą na zakup 25 proc. akcji zakładów z grupy G-8' - powiedział Górski.

Firma zamierza też zainwestować w alternatywne źródła energii. W obszarze północnej Polski Tractebel chce postawić wiatraki.

'Chcemy produkować zieloną energię - zamierzamy budować farmy wiatraków' - powiedział Górski.

Tractebel należy do międzynarodowej grupy Suez działającej w obszarze usług publicznych i komunalnych. Grupa zajmuje się w energetyką (Tractebel wraz z jej europejskim Electrabel), gospodarką wodną (Ondeo) oraz zbieraniem i utylizacją odpadów (Sita, w Polsce - EDS Polska).

Roczne obroty grupy wynoszą około 34 mld euro. Suez na całym świecie zatrudnia około 180.000 osób.

W kwietniu 2000 roku Tractebel SA kupił od Skarbu Państwa 25 proc. Elektrowni im. Tadeusza Kościuszki w Połańcu. Spółka ma również udziały w np. bydgoskim Elektromontażu czy kieleckim Chemarbelu.

Do końca roku rząd chce z Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazwonictwa wydzielić cztery spółki dystrybucyjne i jedną spółkę poszukiwawczo-produkcyjną.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)