Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trasa kolejowa Warszawa-Poznań czasowo zamknięta

0
Podziel się:

Dziś o godzinie 14.10 zapaliła się lokomotywa, prowadzona bez obsługi trakcyjnej. Skład został zatrzymany, wezwano straż pożarną, która ugasiła pożar.

Trasa kolejowa Warszawa-Poznań czasowo zamknięta
(pkp.pl)

Ze względu na pożar lokomotywy na trasie Warszawa-Poznań wstrzymano ruch kolejowy na tym odcinku. Pożar został ugaszony, nie wiadomo kiedy ruch zostanie wznowiony.

Jak powiedział rzecznik PKP PLK Robert Kuczyński, dziś o godzinie 14.10 doszło do zapalenia się lokomotywy, prowadzonej bez obsługi trakcyjnej. Skład został zatrzymany, wezwano straż pożarną, która ugasiła pożar.

Jak poinformował Kuczyński, obecnie oceniane są skutki pożaru; skład usuwany jest z torów. Do godziny 15. zatrzymano 5 pociągów dalekobieżnych, kursujących na trasie: Warszawa Wschodnia - Gdynia, Białystok - Szczecin, Warszawa - Berlin, Lublin - Bydgoszcz oraz pociąg podmiejski Kolei Mazowieckich Warszawa Zachodnia - Łowicz.

_ Chcemy jak najszybciej przywrócić ruch. W pierwszej kolejności - na jednym torze, a po usunięciu składu dojdzie do całkowitego wznowienia ruchu _ - dodał Kuczyński.

wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)