Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
merkel
17.09.2005 11:44

Triumf wyborczy Merkel dobrze wróży dobrosąsiedzkim stosunkom

Thomas Urban, korespondent "Sueddeutsche Zeitung" uważa, że jeśli kanclerzem Niemiec zostanie Angela Merkel, zmieni się polityka Niemiec wobec Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dziennikarz przypomniał w rozmowie z "Sygnałami Dnia" w Jedynce Polskiego Radia, że Angela Merkel od dawna ma kontakty z naszym krajem i zna bardzo dobrze Polskę. Jak podkreślił, Angela Merkel poświęci więcej uwagi dialogowi z elitami politycznymi w Polsce jak to robił kanclerz Schroeder. Dodał także, że polityka Merkel nie będzie tak bardzo, jak Schroedera, zorientowana na Rosję.

Thomas Urban przypomniał, że zdaniem Angeli Merkel Polacy i Niemcy powinni razem wypracować wspólne stanowisko na temat Centrum przeciwko Wypędzeniom. Miałoby ono polegać na niekwestionowaniu przez Niemców ogromnej liczby polskich ofiar podczas wojny, zdecydowanie większej od liczby ofiar niemieckich - już po wojnie, którzy zginęli w wyniku wypędzeń, wysiedleń.

Jutrzejsze głosowanie ze względu na wyrównane siły bloków politycznych uchodzi za jedno z najbardziej interesujących w historii RFN. Uprawnionych do głosowania jest 62 miliony Niemców. W poprzednich wyborach frekwencja wyniosła 78 procent.

Tagi: merkel, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz