Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
25.10.2005 11:10

Trójka - B.Komorowski o funkcji marszałka Sejmu i koalicji z PiS-em

Bronisław Komorowski zapewnił, że nie chce stawać na drodze do koalicji Platformy Obywatelskiej z Prawem i Sprawiedliwością. Poseł PO jest kandydatem tej partii na marszałka Sejmu, jednak PiS jest sceptyczny wobec jego kandydatury.

Podziel się
Dodaj komentarz

Komorowski powiedział w "Salonie Politycznym Trójki", że nie chciałby, aby jego osoba stanowiła problem w rozmowach w sprawie rządu. Zapewnił jednocześnie, że gdyby Donald Tusk chciał kandydować na stanowisko marszałka Sejmu, on sam nie czyniłby problemów.
Bronisław Komorowski jest przekonany, że Platformie Obywatelskiej nie grozi rozłam na tle ewentualnej koalicji z PiS-em. Podkreślił, że decyzja w sprawie ewentualnego przystąpienia do rządu zostanie podjęta pod koniec tygodnia kolegialnie, przez Radę Krajową partii.
Gość Trójki zapewnił, że w Platformie nie ma rozgrywek wewnętrznych, w których "ktoś chciałby coś ugrać". Podkreślił, że najważniejszym zadaniem dla PO jest taka decyzja w sprawie koalicji, aby zapewnić realizację programu partii. Poseł dodał, że jego ugrupowanie nie chce "żyrować" wszystkich pomysłów PiS z kampanii wyborczej i płacić rachunków za ich realizację.
Dziś zbierze się Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej, który zarekomenduje - lub nie - Radzie Krajowej przystąpienie do koalicji z Prawem i Sprawiedliwością.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz