Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
20.04.2005 09:32

Trójka - bp T. Pieronek: Imię nowego papieża jest dobrym prognostykiem

Biskup Tadeusz Pieronek uważa, że przybranie przez nowowybranego papieża imienia Benedykt XVI jest bardzo dobrym wyborem. W radiowej Trójce biskup Pieronek przypomniał, że przed konklawe kardynał Joseph Ratzinger mówił, iż trzeba odzyskać duszę chrzescijańską Europy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Biskup Tadeusz Pieronek uważa, że przybranie przez nowowybranego papieża imienia Benedykt XVI jest bardzo dobrym wyborem.

W radiowej Trójce biskup Pieronek przypomniał, że przed konklawe kardynał Joseph Ratzinger mówił, iż trzeba odzyskać duszę chrzescijańską Europy. Wyraził pogląd, że nawiązanie do świętego Benedykta - patrona Europy - jest dobrym prognostykiem.

Biskup Pieronek nie zgadza się z przeciwnikami nowego papieża, którzy określają Benedykta XVI jako fundamentalistę, konserwatystę i strażnika ortodoksji. Powiedział, że papież jest tradycjonalistą i takim musi być, bo stoi na straży wiary. Zaznaczył, że kościół tym różni się od wielu innych ośrodków głoszących nauki, że te prawdy, które głosi, są niezmienne.

Biskup Pieronek przypuszcza, że Benedykt XVI nie będzie takim papieżem pielgrzymem jak Jan Paweł Drugi z uwagi na jego wiek.

Tadeusz Pieronek wyraził nadzieję, że Benedykt XVI przyjedzie do Krakowa, gdzie został już zaproszony.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz