Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Trójka - Oleksy o Napierskim

0
Podziel się:

Jeśli potwierdzą się zarzuty wobec niego, to ocena należy do opinii publicznej i przełożonych - tak wiceprzewodniczący SLD Józef Oleksy w wywiadzie dla Trójki odpowiedział na pytanie, czy Prokurator Krajowy Karol Napierski powinien nadal pełnić tę funkcję. Odnosząc się do wczorajszej wypowiedzi Karola Napierskiego w Salonie Politycznym Trójki, dzisiejszy gość tej audycji powiedział, że jego zdaniem prokurator miał na myśli, iż w każdym okresie, gdy miał do czynienia z podległymi urzędnikami państwa zakładał, że działają oni na rzecz tego państwa.

Wczoraj prokurator Napierski oświadczył w wywiadzie dla Trójki, że miał takie samo zaufanie do milicji, jak teraz do policji oraz że - jak to ujął - generalnie miał też zaufanie do Służby Bezpieczeństwa. Wyjaśnił, że byli to urzędnicy państwowi, którzy zgodnie ze swymi kompetencjami prowadzili określone postępowania. Prokurator Napierski mówił to pytany o sprawę dawnej działaczki opozycji, Urszuli Broniszewskiej.

Zawiadomienie o popełnieniu wobec niej przestępstwa przez Napierskiego złożył do IPN jej mąż, były działacz Rolniczej "Solidarności" Józef Broniszewski. Według niego, Urszula Broniszewska w 1985 roku została brutalnie pobita przez esbeków, a następnie - po sfingowanym śledztwie - oskarżona, że to ona ich pobiła. Józef Broniszewski twierdzi, że jego żonę przed sądem oskarżał i żądał dla niej kary roku więzienia ówczesny prokurator rejonowy w Otwocku Karol Napierski.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)