Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
10.05.2005 08:48

Trójka Aleksander Kwaśniewski nadal jest przekonany o słuszności swej wizyty w Moskwie

Aleksander Kwaśniewski nadal jest przekonany o słuszności swej wizyty w Moskwie. Podczas wczorajszej uroczystości 60-lecia zakończenia II wojny światowej prezydent Władimir Putin nie wspomniał o polskim udziale w walce z Niemcami.

Podziel się
Dodaj komentarz

W wywiadzie dla radiowej Trójki prezydent wyraził zrozumienie dla treści przemówienia Putina. Kwaśniewski uważa, że Rosjanie do dziś nie mogą sobie poradzić z własną historią. I to - jego zdaniem - uzasadnia taką treść przemówienia prezydenta Rosji. Prezydent podkreślił przy tym, że Putin powinien był wymienić Polaków wśród uczestników antyhitlerowskiej koalicji.

Aleksander Kwaśniewski uważa, że nie ma racji opozycja twierdząc, iż w jego osobie Polska doznała w Rosji upokorzenia. Prezydent przypomniał, że w swym niedzielnym wystąpieniu w Moskwie jasno wyraził polskie stanowisko w sprawie historii wojny i lat które po niej nastąpiły.

Podczas moskiewskiego spotkania z rosyjskimi weteranami w przeddzień uroczystości Aleksander Kwaśniewski mówił o haniebnym pakcie Ribbentrop-Mołotow. Potępił wkroczenie Armii Czerwonej do Polski i stalinowskie represje jakie w pierwszych latach wojny spotkały Polaków. Rosyjskie media zignorowały to spotkanie.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz