Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trojka zaczyna kolejną misję w Portugalii

0
Podziel się:

Socjaldemokratyczny rząd Pedro Passosa Coelho za wszelka cenę stara się udowodnić, że jego kraj nie idzie śladami Grecji.

Trojka zaczyna kolejną misję w Portugalii
(ec.europa.eu)

Dziś rozpoczyna się kolejna misja międzynarodowych instytucji, które mają ocenić, jak Portugalia radzi sobie z kryzysem. Efekty mają być ogłoszone za niecałe dwa tygodnie.

Delegacja Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Unii Europejskiej i Europejskiego Banku Centralnego będzie badać, czy Lizbona w odpowiedni sposób wywiązuje się z umowy zawartej w maju. W zamian za pożyczkę w wysokości 78 miliardów euro,

Portugalia zobowiązała się do wprowadzenia szeregu drastycznych cięć budżetowych. Ich celem jest zmniejszenie galopującego deficytu z obecnych blisko 9 procent PKB do 3 procent w 2013 roku.

Poprzednia misja tak zwanej trojki, czyli przedstawicieli trzech międzynarodowych instytucji, miała miejsce w sierpniu. Wówczas delegacja uznała, że Lizbona bardzo dobrze radzi sobie z wdrażaniem programu reform i oszczędności.

Socjaldemokratyczny rząd Pedro Passosa Coelho (na zdj.) ogranicza wydatki, gdzie tylko może i za wszelka cenę stara się udowodnić, że jego kraj nie idzie śladami Grecji. Cięcia budżetowe zakładają między innymi podwyżki cen prądu i gazu, wyższe podatki, zlikwidowanie części ulg, zasiłków i dodatków do pensji, a także ograniczenie zatrudnienia w administracji publicznej i niekorzystne zmiany na rynku pracy.

Czytaj więcej o kłopotach Portugalii
[ ( http://static1.money.pl/i/h/243/t80883.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/portugalia;nauczyciele;okupuja;ministerstwo;chca;umow,94,0,923230.html) Kryzys się poszerza. Teraz dotyka nauczycieli Zdaniem nauczycieli doszło do rażących błędów ze strony ministerstwa oświaty w kwestii gwarancji zatrudnienia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t86061.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/portugalska;sluzba;zdrowia;tonie;w;dlugach,32,0,916512.html) W tym kraju co trzeci szpital zbankrutował Portugalskie szpitale oraz ośrodki zdrowia coraz bardziej odczuwają brak leków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t149015.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/portugalia;sprzedaje;wiecej;niz;jej;kazano,180,0,902324.html) Portugalia sprzedaje więcej niż jej kazano Na powiększonej puli spółek, które zostaną skierowane do sprzedaży, Portugalia ma zainkasować ponad 5 mld euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/253/t153341.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/portugalia;drastyczne;ciecia;w;administracji,90,0,900698.html) Wyrzucą 40 tysięcy urzędników na bruk Przez najbliższe cztery lata co roku zwalnianych będzie 10 tysięcy osób.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)