Notowania

kredyt
01.03.2011 06:57

Trudniej o kredyt, ale i tak kupujemy więcej

Od początku roku liczba kredytów udzielonych na kupno sprzętu RTV i AGD zmalała o połowę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wonderwolf/Dreamstime.com)

*Od początku roku liczba kredytów udzielonych na kupno sprzętu RTV i AGD zmalała o połowę, a na meble - o jedną czwartą. *

Oznacza to - czytamy w _ Dzienniku Gazecie Prawnej _ - że wprowadzona od nowego roku rekomendacja T, która ogranicza sumę miesięcznych rat maksymalnie do 65 procent dochodów, spełniła swoje zadanie.

Polacy mniej się zadłużają, ale - co ciekawe - wcale mniej nie kupują. Sprzedaż w branżach RTV i AGD oraz meblowej w styczniu była o ponad 23 procent lepsza niż przed rokiem. Te trzy branże wciąż są motorem napędowym konsumpcji, która w porównaniu z ubiegłymi latami także poszła w górę. Zdaniem analityków oznacza to, że konsumenci uruchomili oszczędności i kupują za gotówkę.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/249/t18425.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/poradniki/artykul/pozyczka;bez;bik;na;co;zwrocic;uwage,221,0,697565.html) Pożyczka bez BIK. Na co zwrócić uwagę? Pożyczkę bez BIK zaciągnąć łatwo. Jej spłacanie może jednak przynieść sporo problemów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t77994.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/od;dzis;trudniej;o;kredyt;w;walucie;za;to;bezpieczniej,7,0,660487.html) Od dziś trudniej o kredyt w walucie, za to bezpieczniej W życie wchodzi część przepisów Rekomendacji T KNF.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/110/t20590.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/banki;promuja;kredyty;w;zlotych;uwazaj;na;pulapki,74,0,772682.html) Banki promują kredyty w złotych. Uważaj na pułapki Rata twojego zobowiązania może być niższa nawet o kilkadziesiąt złotych. Ale banki stawiają kilka warunków.
Tagi: kredyt, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz