Sprawdziliśmy, jakie niespodzianki zostawiła poprzednia ekipa Beacie Szydło. Na samych politycznych kryzysach w tym roku się nie skończy - niektóre decyzje (lub ich brak) poprzedników Prawa i Sprawiedliwości mogą oznaczać ogromne, finansowe straty. Ekipa rządząca w kilku przypadkach musi działać bardzo szybko.

Już na początku roku Beata Szydło może spodziewać się kilku politycznych pożarów - problemy pojawią się między innymi w górnictwie, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i przy wykorzystaniu funduszy unijnych. Tylko w tym ostatnim wypadku w grze jest 9 mld euro, które mogą nam po prostu przepaść.

Poza tym obecny rząd może zostać obciążony finansowo zaległościami poprzedników - w ostatnich dniach grudnia Prawo i Sprawiedliwość tymczasowo uchroniło część gmin przed płaceniem ogromnych kar za niespełnienie unijnych wymogów dotyczących ścieków, jednak źródła problemu nie usunęło. Potrzeba na to, bagatela, 28 miliardów złotych i argumentów, by przekonać Brukselę, że program trwający już 13 lat, trzeba było kolejny raz przedłużyć.

Na kolejnych stronach prezentujemy najpilniejsze problemy, które musi rozwiązać nowa ekipa


Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
1he1ku
5.226.117.* 2016-01-09 13:00
ZUS jak tylko sięgam pamięcią zawsze był bankrytem.Poczyniono inwestycje bo dyrektorzy wstydzili się pracować w wyporzyczonych lokalach czy też norach pokomunistycznych. Za tem pobudowano pałace .Na sdame ich utrzymanie majątek ( 1/4 składek idzie,o cyfryzacji już nie wspomnę.
1he1ku
5.226.117.* 2016-01-09 12:41
Aby wykorzyastać środki unijne ro gminy powinny zaangażować swoje środki. jak widać tych środków one nie mają.Rząd zamiast rozdawnictwa ( 500 +),powinien porzyczyć gminom pieniądze by zrealizowały te cele i poprawiły warunki życia mieszkańców wsi i miasteczek biednych bo chyba o takikch w tgej chwili rozmawiamy. Odkładanie problemu na 3 lata nie zmieni zasobności tych gmin.
1he1ku
5.226.117.* 2016-01-09 12:36
poprzedni rząd chciał zlikwidować nierętowne kopalnie.Działacze pisowscy stali pod bramą kopalń i namawiali górników do strajków. Efekt. Kopacz ustąpiła pod grożba najazdu na Warszawę,palenie opon,rzucanie śrób w okna budynków rządowych. To piwo nawarzyli obecnie nam panujący.
Zobacz więcej komentarzy (355)