Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trybunał Konstytucyjny o janosikowym. Dziś rozprawa

0
Podziel się:

Przepisy ustawy o finansowaniu samorządów zaskarżyły samorządy Warszawy i Krakowa.

Trybunał Konstytucyjny o janosikowym. Dziś rozprawa
(Reporter)
bEISzezV

Trybunał Konstytucyjny zajmie się dziś _ janosikowym _, czyli opłatami wnoszonymi przez bogatsze samorządy na rzecz biedniejszych. Wnioskodawcy twierdzą, że płatników doprowadza się na skraj bankructwa.

Przepisy ustawy o finansowaniu samorządów zaskarżyły samorządy Warszawy i Krakowa. Skarżącym nie podobają się zasady naliczania opłat.

Rozprawa przed Trybunałem Konstytucyjnym została odroczona 4 grudnia. Trybunał zdecydował wówczas, że ministerstwo finansów musi dostarczyć dokumenty, które świadczą o tym, że resort prowadził rzetelne analizy, będące podstawą naliczania opłat.

bEISzezX

Skarżący przepisy o janosikowym zaznaczają, że są zwolennikami pomocy udzielanej przez bogate samorządy biednym, lecz chcą innego systemu naliczania opłat - tak, by możliwa była realizacja niezbędnych zadań i inwestycji.

Czytaj więcej w Money.pl
Już po rozprawie dotyczącej janosikowego Trybunał Konstytucyjny nie rozstrzygnął dzisiaj konstytucyjności zasad pobierania tzw. janosikowego.
Bogaci nie chcą płacić. Wykończą biedne gminy? Prace nad projektem ograniczającym janosikowe będą kontynuowane.
Bogaci oddadzą mniej biednym? Jest ustawa Posłowie PO, SLD i Ruchu Palikota popierają obywatelski projekt dotyczący zmiany sposobu naliczania "janosikowego".
bEISzeAy
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)