Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trzęsienie ziemi w Algierii. 6 zabitych, 420 rannych wskutek paniki

0
Podziel się:

Gdy około godz. 5 rano czasu lokalnego (godz. 6 w Polsce) zatrzęsła się ziemia, mieszkańcy wpadli w panikę. Widziano ludzi skaczących z balkonów.

Trzęsienie ziemi w Algierii. 6 zabitych, 420 rannych wskutek paniki
(martinluff/cc/flickr)

Sześć osób zginęło, a 420 zostało rannych w panice, która wybuchła dziś w Algierze w następstwie trzęsienia ziemi o sile 5,6 w skali Richtera - poinformowały służby kryzysowe przy ministerstwie zdrowia Algierii.

Większość rannych odniosła lekkie obrażenia, ale 21 osób jest hospitalizowanych, w tym siedem musi jeszcze dziś przejść operację - sprecyzowały władze.

Jak pisze AFP, gdy około godz. 5 rano czasu lokalnego (godz. 6 w Polsce) zatrzęsła się ziemia, mieszkańcy wpadli w panikę; wiele osób uciekało z domów w obawie przed zawaleniem się budynków, widziano ludzi skaczących z balkonów.

Przedstawiciel obrony cywilnej Algierii Faruk Aszur powiedział, że trzęsienie ziemi nie spowodowało poważniejszych zniszczeń. Epicentrum znajdowało się na morzu, 19 km na północny wschód od Algieru. Następnie po kilkunastu minutach wystąpiło ok. 20 wstrząsów wtórnych, z których jeden miał siłę 4,3 w skali Richtera.

W 2003 roku w trzęsieniu ziemi w Boumerdes, ok. 50 km na wschód od Algieru, zginęło blisko 3 tys. ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)