Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trzęsienie ziemi w Japonii. Strach przed tsunami

0
Podziel się:

Wstrząsy były odczuwalne m.in. w Tokio, gdzie zakołysały się wieżowce. Jak poinformowała telewizja NHK, ze względów bezpieczeństwa zatrzymano niektóre pociągi.

Trzęsienie ziemii w Japonii w marcu br.
Trzęsienie ziemii w Japonii w marcu br. (Kyodo/FOTOLINK/East News)

Trzęsienie ziemi o sile 6,9 w skali Richtera nawiedziło dziś rano południową część Japonii - poinformowała Japońska Agencja Meteorologiczna. Na razie nie ma doniesień o ofiarach lub zniszczeniach. Nie wydano także ostrzeżenia przed tsunami.

Wstrząsy były odczuwalne m.in. w Tokio, gdzie zakołysały się wieżowce. Jak poinformowała telewizja NHK, ze względów bezpieczeństwa zatrzymano niektóre pociągi.

Epicentrum trzęsienia znajdowało się 580 kilometrów na południe od stolicy kraju, a jego ognisko - na głębokości 400 km.

Ponad dwa lata temu wyjątkowo silne trzęsienie ziemi i tsunami spowodowały śmierć około 20 tysięcy ludzi i ogromne zniszczenia w północno-wschodniej Japonii.

Czytaj więcej w Money.pl
Dwa lata od tragedii. "Nie!" dla atomu Zaraz po tragicznym wydarzeniu Japonia wyłączyła wszystkie reaktory atomowe. Do tej pory uruchomiono dwa z 50. Bo ludzie protestują.
Wznowiono poszukiwania osób po tsunami Jak wynika z danych policji, do dziś nie odnaleziono 2698 osób, z których 2483 pochodziło z Iwate i Miyagi.
Potężne tornado w Japonii. Zobacz zdjęcia Kilkadziesiąt osób zostało rannych w prefekturze Saitama, w środkowej Japonii, po przejściu tornada, które zniszczyło wiele domów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)