Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trzęsienie ziemi w Kanadzie. Zobacz

0
Podziel się:

Epicentrum o sile 7,7 stopnia w skali Richtera znajdowało się 139 kilometrów na południe od miejscowości Masset, położonej na wyspie Królowej Charlotty.

Trzęsienie ziemi w Kanadzie. Zobacz
(PAP/EPA/USGS / HANDOUT)

Trzęsienie ziemi przy zachodnim wybrzeżu Kanady nie spowodowało żadnych zniszczeń. Epicentrum o sile 7,7 stopnia w skali Richtera znajdowało się 139 kilometrów na południe od miejscowości Masset, położonej na wyspie Królowej Charlotty.

W ciągu następnej godziny w rejonie odnotowano dwa kolejne wstrząsy - o sile 5,8 stopnia i 4,8 stopnia. Po pierwszym z nich wydano ostrzeżenie przed tsunami dla Hawajów, prowincji Kolumbii Brytyjskiej, a także południowej Alaski, północnej Kalifornii oraz stanów Oregon i Waszyngton.

Kanadyjska telewizja donosi, że tsunami dotarło do wyspy Królowej Charlotty. Pierwsza fala miała wysokość 28 centymetrów, druga 44 centymetrów. Tsunami nie spowodowało jednak żadnych zniszczeń.

Seria ostatnich wstrząsów wtórnych, niektórych o sil 4,6 stopnia w skali Richtera, nie spowodowała zniszczeń.

Czytaj więcej w Money.pl
Mają wielkie złoża gazu. Chcą go sprzedać do... W projekty budowy terminali zaangażowały się takie firmy, jak koreańska Kogas, chińska PetroChina, japońska Mitsubishi, czy malezyjska Petronas.
Rosjanie oddadzą im swoje złoża na Uralu? Region dysponuje też dobrą infrastrukturą transportową, a szacowane zapasy złóż na tym obszarze wynoszą ponad 4 mld ton.
Karty płatnicze kluczem do afery szpiegowskiej Jeffrey Paul Delisle potwierdził, że sprzedawał informacje Rosjanom przez ponad cztery lata.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)