Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
01.10.2005 16:52

Trzy zobowiązania Donalda Tuska

Donald Tusk podkreślił, że najważniejsze jest, by przyszły prezydent zapewnił obywatelom pracę, zbudował silną pozycję Polski w Europie i na świecie oraz reprezentował uczciwą dobrą władzę. Kandydat na prezydenta podczas spotkania z mieszkańcami Gdańska wymienił swoje trzy zobowiązania prezydenckie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Donald Tusk złożył obietnicę, że Polska będzie za jego prezydentury miejscem, gdzie każdy uczciwy człowiek będzie mógł zarobić. "Prezydent musi zrobić wszystko, by każdy Polak miał pracę we własnej ojczyźnie"- powiedział.

Obiecał także w ramach drugiego zobowiązania rozszerzać potęgę Polski. Jak zaznaczył, tylko mając silną pozycję w Europie i na świecie, będziemy z otwartością rozmawiali z naszymi partenerami.

Trzecim zobowiązaniem jest obietnica dobrej, uczciwej i skromnej władzy, która nie będzie przynosiła wstydu Polsce i Polakom. Kandydat na prezydenta mówił w Gdańsku, że "nigdy więcej strach, arogancja oraz zbędne przywileje" nie będą już cechować władzy.

"Będziemy dumni z Polski" - to nowe hasło wyborcze Donalda Tuska.

Podczas spotkania z wyborcami przed Dworem Artusa w Gdańsku Donald Tusk potwierdził, że jednym z kandydatów Platformy Obywatelskiej na marszałka Sejmu jest Bronisław Komorowski. Jednak zaznaczył, że za wcześnie jeszcze mówić o wyborze marszałka, gdyż nie jest to osoba wybierana przez partie koalicyjne, tylko przez cały Sejm. Tusk przestrzegł polityków PiS-u i Platformy przed polityką w rodzaju- "My - to ministerstwo a wy za to - marszałka".

Konferencję prasową przed Dworem Artusa w Gdańsku transmitowała telewizja TVN 24

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz