Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tunezja
31.07.2013 07:05

Tunezja: manifestacje przeciwników i zwolenników rządu

Tysiące zwolenników islamistycznego rządu Tunezji oraz jego przeciwników wyszło na ulice Tunisu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Tysiące zwolenników islamistycznego rządu Tunezji oraz jego przeciwników zorganizowały w Tunisie rywalizujące ze sobą manifestacje. Nie doszło do żadnych incydentów.

Sympatycy władz zgromadzili się na przedmieściach, w okolicach gmachu parlamentu. Około godziny 23 rozpoczęła się też opozycyjna demonstracja, która zebrała się pod siedzibą rządu. Przeciwnicy domagali się dymisji gabinetu i rozwiązania Zgromadzenia Konstytucyjnego.

Demonstranci palili też świeczki upamiętniające śmierć ośmiu żołnierzy zabitych w niedzielę pod granicą z Algierią w zasadzce przypisywanej terrorystom.

Sytuacja w Tunezji jest już od dłuższego czasu niestabilna a na jej zaostrzenie wpłynęły zabójstwa kilku czołowych polityków opozycyjnych. Obecny rząd oskarżany jest o to, że niedostatecznie zbadał okoliczności tych zabójstw oraz o to, że wciąż nie przedstawił projektu nowej konstytucji. Obwinia się go także o niestabilność w kraju i stagnację gospodarczą.

W poniedziałek wojsko interweniowało w stolicy kraju - Tunisie po starciach między uczestnikami anty- i prorządowych demonstracji. Armia zablokowała centralny plac Bardo, gdzie doszło do starć. Tłum antyrządowych demonstrantów próbował wziąć szturmem siedzibę władz.

Premier Tunezji Ali Larajedh oświadczył w poniedziałek, że jego rząd będzie kontynuował pracę mimo apeli o jego rozwiązanie. Zaproponował również termin tegorocznych wyborów w kraju, zapowiadając je na 17 grudnia.

Czytaj więcej w Money.pl
Demonstracje przed parlamentem. Użyto gazu Tunezyjska policja użyła gazu łzawiącego, by rozpędzić demonstrujących przed gmachem parlamentu w Tunisie zwolenników islamistycznego rządu oraz stronników opozycji.
Wozy pancerne i buldożery wyjechały na ulice 27-letni zwolennik salafitów zginął w starciach z siłami porządkowymi, do których doszło w Tunisie - poinformowała tunezyjska agencja prasowa TAP.
Tagi: tunezja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz