Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Turcja chce pilnego posiedzenia ONZ ws. Egiptu

0
Podziel się:

Rada powinna podjąć działania po tej masakrze - podkreślił szef tureckiego rządu.

Turcja chce pilnego posiedzenia ONZ ws. Egiptu
(FACELL/SIPA/East News)

_ Rada powinna podjąć działania po tej masakrze _ - podkreślił szef tureckiego rządu. Według Erdogana egipscy przywódcy powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za środową brutalną operację policyjną.

_ Ci, którzy zachowują milczenie w obliczu tej masakry są jej winni na równi z tymi, którzy ją przeprowadzili. Rada Bezpieczeństwa ONZ musi się szybko zebrać, by przedyskutować sytuację w Egipcie _ - powiedział premier na konferencji prasowej w Ankarze.

Szef tureckiego rządu skrytykował Zachód za to, że niewystarczająco zareagował na odsunięcie prezydenta islamisty Mohammeda Mursiego od władzy 3 lipca. To, że Zachód był _ zwykłym obserwatorem tego zamachu stanu, nie krytykował go i nie miał godności, by go tak nazwać _, sprawia, że Zachód _ ma krew niewinnych dzieci na rękach _ - ocenił Erdogan.

Egipskie siły bezpieczeństwa zlikwidowały w środę w Kairze dwa obozy zwolenników Mursiego, którzy od 40 dni prowadzili protesty siedzące domagając się jego powrotu do władzy. Według egipskiego ministerstwa zdrowia podczas tej operacji oraz wywołanych przez nią starć w całym kraju zginęło 327 osób, a prawie 3 tys. zostały ranne.

Turcja okazała się w ostatnich tygodniach najbardziej radykalnym krytykiem odsunięcia przez armię od władzy Mursiego, które Ankara określa jako _ zamach stanu nie do zaakceptowania _ - pisze Reuters.

Czytaj więcej w Money.pl
17 Polaków nie może wyjechać z Egiptu Chodzi o osoby, które miały odlecieć do Polski z lotniska w Tabie. Biuro podróży Alfa Star -organizator wypoczynku - szuka dla nich transportu.
Krwawe starcia w Egipcie. Już 250 zabitych Zamieszki przenoszą się poza Kair. Według najnowszych doniesień, dotarły też do miast Al-Minja i Asjut.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)