Notowania

Przejdź na
gazociąg
19.10.2012 10:10

Turcja: Eksplozja uszkodziła gazociąg. Wstrzymali dostawy

Wybuch ranił 28 żołnierzy, którzy znajdowali się w momencie wybuchu w pobliżu miejsca zdarzenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Allan Henderson/CC/Flickr)

Przesył gazu ziemnego z Iranu do Turcji został wstrzymany na skutek eksplozji na wschodzie Turcji. Wybuch ranił 28 żołnierzy, którzy znajdowali się w momencie wybuchu w pobliżu miejsca zdarzenia - poinformowały miejscowe władze.

Do eksplozji doszło wczoraj wieczorem koło miejscowości Eleskirt w prowincji Agri - poinformował gubernator prowincji, Mehmet Teiknarslan. Nie ustalono jeszcze przyczyny ani ewentualnych sprawców eksplozji, nie wiadomo też, kiedy zostaną wznowione dostawy gazu.

Agencja Reuters przypomina jednak, że bojownicy separatystycznej Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) w przeszłości przyznawali się do ataków na rurociągi na terytorium Turcji.

Do wstrzymania dostaw gazu z Iranu do Turcji doszło również wcześniej w październiku wskutek eksplozji, która uszkodziła gazociąg na wschodzie Turcji. Transport surowca wznowiono po tygodniu.

Zakłócenia występowały też kilkakrotnie w ostatnich miesiącach w dostawach ropy naftowej rurociągiem Kirkuk-Ceyhan, transportującym surowiec z Iraku. Podejrzewano sabotaż ze strony PKK.

Separatyści z PKK od 1984 roku prowadzą zbrojną walkę o szeroką autonomię lub niepodległość prowincji kurdyjskich na południowym wschodzie Turcji. Szacuje się, że konflikt spowodował śmierć około 45 tys. ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Eksplozja w składzie amunicji. Są ofiary Co najmniej 25 tureckich żołnierzy zginęło, a czterech zostało rannych w rezultacie potężnego wybuchu w składzie amunicji, do którego doszło wieczorem w mieście Afyon na zachodzie kraju.
80 tys. uchodźców trafi do Europy? - _ Europa powinna pomóc ludziom, którzy poszukują bezpiecznej przystani i przyjąć uchodźców _- mówi turecki minister ds. europejskich Egemen Bagis
Zatrzymali samolot. Jest reakcja Kremla Turcja zapowiedziała, że będzie uziemiać kolejne syryjskie samoloty pasażerskie, jeśli tylko pojawi się podejrzenie, że przewożą one broń.
Tagi: gazociąg, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz