Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Turcja i UE podpisały umowę regulującą problem nielegalnych imigrantów

0
Podziel się:

Ankara i Bruksela mają też podjąć dalsze rozmowy na temat ruchu bezwizowego.

Turcja i UE podpisały umowę regulującą problem nielegalnych imigrantów
(FACELL/SIPA/East News)

Na jej mocy której państwa unijne będą mogły odsyłać nielegalnych imigrantów przybywających z tego państwa. Ankara i Bruksela mają też podjąć dalsze rozmowy na temat ruchu bezwizowego.

Do ceremonii podpisania dokumentu doszło w Ankarze. Podpisy pod umową złożył turecki minister spraw zagranicznych Ahmet Davutoglu i unijna komisarz spraw wewnętrznych Cecilia Malmstroem.

Negocjacje ws. odsyłania z terenów UE nielegalnych imigrantów, którzy dostali się na teren Unii przez turecką granicę trwały od lat. Ankara obawiała się, że zgoda na tego typu regulacje nie pociągnie za sobą rozmów o zniesieniu wiz dla obywateli Turcji.

Agencja Reutera podkreśla, że porozumienie może pozytywnie wpłynąć na relacje pomiędzy starającą się o przyjęcie do UE Turcją a Brukselą.

W ciągu rozpoczętych w 2005 roku negocjacji w sprawie przystąpienia Turcji do UE udało się dotąd otworzyć 13 z 35 rozdziałów negocjacyjnych. Tylko jeden - nauka i badania naukowe - został zamknięty.

Negocjacje utrudnia opór niektórych państw UE, głównie Niemiec i Francji, wobec przyjęcia Turcji do Unii, a także zadawniony konflikt Ankary z Cyprem, jednym z członków Unii; Ankara wspiera samozwańczą Turecką Republikę Cypru Północnego.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier Turcji w Polsce. Chce wejść do Unii Premier Turcji przekonywał, że za spowolnieniem negocjacji akcesyjnych stoją powody polityczne, a rękami tureckich pracowników jego kraj już tworzy rozwój UE.
Negocjacje Turcja-UE wznowione. Po 3 latach Rozmowy i działania akcesyjne z Ankarą trwają od 2005 roku. Dotychczas otwarto 14 z 35 rozdziałów.
Nowy rozdział w negocjacjach Turcja-UE Przeciwni rozpoczęciu nowego etapu negocjacji były wcześniej Niemcy.
wiadmomości
prawo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)