Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Turcja od 10 lat jest pod ich rządami. Efekty?

0
Podziel się:

Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan określił dojście przed 10 laty swojej partii do władzy jako rewolucję w umysłach ludzi.

Turcja od 10 lat jest pod ich rządami. Efekty?
(kprm.gov.pl)

Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan określił dojście przed 10 laty swojej partii do władzy jako _ rewolucję w umysłach _ ludzi, która pozwoliła odsunąć armię od życia politycznego, wprowadzić demokrację i swobody obywatelskie.

_ Dzień 3 listopada (2002) oznacza przejęcie władzy przez nasz naród, który powiedział nie złemu rządzeniu _ - powiedział Erdogan w przemówieniu w miejscowości Kizilcahamam na przedmieściach Ankary z okazji dziesięciolecia objęcia władzy przez islamsko-konserwatywną Partię Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP).

_ - 3 listopada to nie tylko dojście do władzy nowej partii (...), lecz także początek rewolucji w umysłach ludzi _ - ocenił.

Jak pisze AFP, od początku lat 60. ubiegłego wieku w Turcji doszło do czterech zamachów stanu przeprowadzonych przez wojskowych. Od pierwszego zwycięstwa wyborczego 3 listopada 2002 roku rządzącej AKP udało się stopniowo zmienić sytuację w armii, poprzez przeprowadzenie w niej czystek i wszczęcie procesów przeciwko wysokiej rangi oficerom.

W swoim wystąpieniu premier Erdogan podkreślił, że jego rząd jest _ prawdziwie republikański i reprezentuje opinię publiczną _.

Mające islamskie korzenie ugrupowanie Erdogana przeprowadziło przez 10 lat ważne reformy gospodarcze i społeczne, i przezwyciężyło wieloletnią niestabilność polityczną w Turcji. W dalszym ciągu jednak AKP spotyka się z krytyką z powodu nierozwiązania konfliktu kurdyjskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Sensacyjne doniesienia o śmierci prezydenta Z raportu sporządzonego po niedawnej ekshumacji szczątków byłego prezydenta Turcji Turguta Ozala wynika, że został on otruty.
Amerykanie wskazują kto ostrzelał Turcję Od początku października dochodzi do incydentów na granicy turecko-syryjskiej. Na skutek ostrzału tureckiej miejscowości Akcakale zginęło pięć osób.
80 tys. uchodźców trafi do Europy? - _ Europa powinna pomóc ludziom, którzy poszukują bezpiecznej przystani i przyjąć uchodźców _- mówi turecki minister ds. europejskich Egemen Bagis
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)