Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Turystyka na świecie. Jutro w świat wyruszy miliardowy podróżnik

0
Podziel się:

Kryzys odbił się na turystyce w roku 2009. Liczba osób podróżujących do innych krajów spadła wtedy o 3,8 procent.

Turystyka na świecie. Jutro w świat wyruszy miliardowy podróżnik
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bETUPxRx

Liczba turystów podróżujących za granicę w 2012 roku przekroczy miliard. To wzrost o 4 proc. w stosunku do roku poprzedniego - powiedział sekretarz generalny Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) Taleb Rifai.

_ - Potrzeba podróżowania jest silniejsza niż trudności ekonomiczne _ - powiedział Rifai, podkreślając, że liczba turystów odwiedzających inne kraje po raz pierwszy przekracza miliard.

UNWTO uzna symbolicznie, że miliardowy turysta wyjedzie za granicę jutro - pisze agencja AFP.

bETUPxRz

Największy wzrost liczby turystów odnotowały w tym roku Azja i Ameryka Łacińska; liczba zwiedzających wzrosła tam o 5 proc. Europę odwiedziło o 3 proc. więcej turystów niż w 2011 roku.

Miliard turystów zwiedzających inne kraje oznacza, że na świecie _ jedna osoba na sześć przekracza granice. - Jeśli dodać do tego 5 mld osób, które uprawiają turystykę krajową to na każdego mieszkańca globu przypada jedna podróż _ - powiedział sekretarz generalny UNWTO.

Kryzys odbił się na turystyce w roku 2009; liczba osób podróżujących do innych krajów spadła wtedy o 3,8 proc., ale od tego czasu wzrosła o 6,6 proc. w roku następnym i o ponad 5 proc. w 2011.

UNWTO przewiduje, że średni wzrost liczby turystów do 2030 roku wyniesie około 3,3 proc. rocznie.

bETUPxRF
Czytaj więcej w Money.pl
To tam podróżujemy najchętniej Podróżujący najchętniej odwiedzają Stany Zjednoczone i Francję.
Tego na Kubie jeszcze nie było. Rekordowy rok Do końca roku liczba turystów, którzy odwiedzą Kubę, wyniesie 2,7 miliona.
Czas tej wyspy jest policzony. Zostanie zalana Czas wyspiarskiego państwa na Pacyfiku jest policzony. Z powodu ocieplania się klimatu archipelag zaleje morze - ocenia przywódca Kiribat.
bETUPxSa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)