Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Turystyka w USA. Kto najwięcej wydaje na wakacjach?

0
Podziel się:

Chińscy turyści robią w USA największe zakupy, w ciągu ostatniego roku liczba tych turystów wzrosła o 36 proc.

Turystyka w USA. Kto najwięcej wydaje na wakacjach?
(oder345nn/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)
bESxMyAB

Chińscy turyści robią w USA największe zakupy, w ciągu ostatniego roku liczba tych turystów wzrosła o 36 proc., a w ciągu 10 lat o 337 proc. - wynika z najnowszych badań Office of Travel&Tourism Industry przy amerykańskim Departamencie Stanu.

Z danych statystycznych wynika, że Chińczycy są aktualnie na dziewiątym miejscu pod względem liczby turystów odwiedzających Stany Zjednoczone, ale tempo wzrostu liczby ich wizyt jest najszybsze. Przeciętny chiński turysta wydaje w czasie jednej wizyty rekordową sumę 5229 dolarów, czym dawno przewyższył oszczędzających ostatnio Japończyków.

W ubiegłym roku Stany Zjednoczone odwiedziło ponad milion turystów z Chin, a najbardziej popularnymi stanami odwiedzanymi przez Chińczyków są: Nowy Jork, Kalifornia i Nevada. Szacuje się, że do roku 2016 liczba turystów chińskich może przekroczyć 2,6 mln.

bESxMyAD

Z badań ankietowych przeprowadzonych przez Chińskie Biuro Turystyki w 2011 r. wynika, że 35 proc. chińskich turystów uzyskuje informacje o odwiedzanych krajach głównie z internetu, a na drugim miejscu są biura podróży.

Czytaj więcej w Money.pl
Chińczy zbudowali supeśmigłowiec dzięki... Producenci oprogramowania, zapłacą gigantyczna karę rządowi USA.
Do walki z kryzysem chcą drukować pieniądze Uczestnicy szczytu G20 zadeklarowali 456 miliardów dolarów na rzecz tak zwanej zapory ogniowej. Skąd je wezmą?
USA i Chiny współpracują. Aresztują ludzi Chińska policja poinformowała o aresztowaniu 23 osób w ramach wspólnego amerykańsko-chińskiego śledztwa dotyczącego siatki przemytników broni.
bESxMyBe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)