Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk: 8 punktów antykryzysowych już przyjętych

0
Podziel się

Premier twierdzi, że rząd pracuje nad dalszymi 9 rozwiązaniami.

Tusk: 8 punktów antykryzysowych już przyjętych
(PAP/Tomasz Gzell)
bEiwjnSJ

Premier Donald Tusk poinformował, że rząd przyjął 8 punktów pakietu antykryzysowego, a 9 jest w trakcie realizacji. Zapowiedział też, że do końca roku Rada Ministrów opracuje ścieżkę dojścia w sprawie dwóch pozostałych założeń - chodzi między innymi o płacę minimalną.

Szef rządu zwrócił uwagę, że przepisy umożliwiają pracownikom narażonym na zwolnienie skorzystanie w ciągu dwóch lat z sześciomiesięcznego płatnego urlopu postojowego.

Projekt ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego przewiduje udzielenie pomocy pracownikom i przedsiębiorcom. Zaproponowane rozwiązania służą elastycznemu organizowaniu czasu pracy, dostosowanemu do bieżącej sytuacji przedsiębiorcy. Natomiast nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz projekt ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców zwalnia z podatku zapomogi wypłacane z funduszy związków zawodowych i socjalnego.

bEiwjnSL
Raport Money.pl
*Rząd przyjął kolejną część pakietu antykryzysowego * Po miesiącach negocjacji rząd przyjął kolejną część pakietu antykryzysowego. W ciągu najbliższych dwóch lat firmy w przejściowych kłopotach będą mogły liczyć na państwową pomoc. Na wspieranie zatrudnienia pójdzie w sumie 1,46 mld zł. Program obejmie wszystkie firmy. Czytaj w Money.pl
bEiwjnTm
KOMENTARZE
(0)