Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk będzie pytał Unię, co po kryzysie

0
Podziel się:

Dziś szczyt UE. Mikołaj Dowgielewicz zapowiada dyskusję o gospodarce.

Tusk będzie pytał Unię, co po kryzysie
(ec.europa.eu)
bETilkut

Sprawy gospodarcze i sytuacja w Libii zdominują obrady dwudniowego szczytu Unii Europejskiej w Brukseli. W szczycie weźmie udział premier Donald Tusk.

Minister do spraw europejskich Mikołaj Dowgielewicz zapowiada, że premier będzie chciał rozmawiać przede wszystkim o strategii postkryzysowej.

-_ Chcemy mocniejszych zapisów dotyczących naszych planów na prezydencję w obszarze rynku wewnętrznego _ - powiedział Dowgielewicz. - _ Dodam też, że zostanie przyjęty pakt dla euro. Pod naszym wpływem będzie on się nazywał Euro plus. My jesteśmy tym plusem _ - dodał.

bETilkuv

POSŁUCHAJ MIKOŁAJA DOWGIELEWICZA:

Minister Dowgielewicz jest przekonany, że unijni przywódcy nie pominą sytuacji w Japonii i kwestii bezpieczeństwa atomowego. - _ Jesteśmy za tym, by wszystkie obecne i przyszłe inwestycje były objęte poważnymi rygorami bezpieczeństwa _ - powiedział.

POSŁUCHAJ MIKOŁAJA DOWGIELEWICZA:

Mikołaj Dowgielewicz zapewnił również, że na szczycie zostanie poruszona kwestia pomocy humanitarnej dla Libii. Być może podczas szczytu unijni przywódcy przyjmą koncepcję operacji humanitarnej w tym kraju.

W poniedziałek ministrowie spraw zagranicznych krajów Unii Europejskiej zgodzili się, by rozpocząć planowanie unijnej operacji humanitarnej w Libii z wykorzystaniem zasobów wojskowych. Operacja ma służyć głównie ewakuacji z Libii uchodźców do krajów ich pochodzenia. Główną bazę dla operacji zaoferowały już Włochy. Takie będzie zaangażowanie Unii Europejskiej jako organizacji w Libii.

bETilkuB
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/tusk;popiera;merkel;i;integracje;eurolandu,204,0,765900.html) Tusk popiera Merkel i integrację eurolandu Premier: Popieramy zacieśnianie współpracy w ramach strefy euro, nawet w niej nie będąc.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t84887.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/polska;w;pakcie;na;rzecz;bankrutow,211,0,799187.html) Polska w pakcie na rzecz bankrutów Mimo tego, że nie jesteśmy w Eurolandzie chcemy pomagać w ratowaniu zagrożonych państw.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t129096.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/krach;czeka;hiszpanie;jesli;tak;to;takze;polske,187,0,753595.html) Krach czeka Hiszpanię? Jeśli tak, to także Polskę! Rząd robi wszystko, żeby zmniejszyć naszą wiarygodność. Nie jesteśmy gotowi na kryzys w strefie euro.
bETilkuW
KOMENTARZE
(0)