Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk: Cięcia nie dotkną nauczycieli i policjantów

0
Podziel się:

Premier wezwie ministrów za tydzień. Przedstawią propozycje oszczędności.

Tusk: Cięcia nie dotkną nauczycieli i policjantów
(PAP/Barbara Ostrowska)
bEEkuAoR

PremierDonald Tuskzapowiedział , że planowane dodatkowe oszczędności w ministerstwach związane z nowelizacją tegorocznego budżetu nie dotkną m.in. nauczycieli i policjantów.

_ - Będziemy działali elastycznie, w tym sensie elastycznie, że są takie rewiry, są takie miejsca, gdzie nie ma możliwości by dociskać śrubę i to są np. policjanci czy nauczyciele _ - powiedział Tusk.

Premier podkreślił, że cięć będzie trzeba szukać przede wszystkim w administracji. _ Mamy bardzo ambitny zamiar tych cięć, oszczędności szukać głównie w kosztach administracji i chcemy pójść odważniej niż ktokolwiek do tej pory _ - zapowiedział.

bEEkuAoT

Tusk podkreślił, że rząd ma trochę zgromadzonych środków w funduszach celowych i rezerwach. Dodał, że wstępny bilans jaki przygotowało Ministerstwo Finansów wskazuje na to, że _ nikt nie będzie musiał sobie wypruwać żył _.

Podkreślił, że najpóźniej 7 lipca Sejm otrzyma projekt nowelizacji budżetu na drugie półrocze 2009 roku. Dodał, że wcześniej Rada Ministrów podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie.

Rzecznik rząduPaweł Graśpowiedział, że premier będzie w przyszłym tygodniu rozmawiał z ministrami o oszczędnościach w poszczególnych resortach. Wcześniej, od czwartku - jak poinformowała PAP rzecznik ministerstwa finansów Magdalena Kobus - o oszczędnościach w resortach z ministrami będzie rozmawiał szef resortu finansów Jacek Rostowski.

We wtorek Rostowski poinformował, że w związku z nowelizacją budżetu na drugie półrocze 2009 roku rząd oczekuje dodatkowych oszczędności w resortach na poziomie 3 mld zł.

bEEkuAoZ
Czytaj w Money.pl
*Opozycja: Odwołać Rostowskiego * Jutro Sejm zajmie się wnioskiem o wotum nieufności dla ministra finansów Jacka Rostowskiego. SLD zapowiedziało, że poprze wniosek PiS.
*Wszyscy zrzucimy się na budżet. Po ile? * Każda polska rodzina dorzuci się do budżetu po 45 zł miesięcznie. Kiedy? Gdy VAT urośnie do 23 proc., a akcyza na paliwa o 10 groszy na litrze. A podwyżki teoretycznie mogą być jeszcze wyższe.
*KE: Przyjęcie euro oddala się. Przez deficyt * Polska ma czas do 2012 roku na zredukowanie nadmiernego deficytu finansów publicznych. To termin, który wyznaczyła Komisja Europejska wszczynając wobec nas procedurę nadmiernego deficytu. W ostateczności może wstrzymać wypłatę pieniędzy z unijnej kasy.
bEEkuApu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)