Notowania

wzrost pkb w polsce
30.08.2011 12:07

Tusk dumny ze wzrostu gospodarczego

Premier uważa, że Polska odnotowuje wzrost gospodarczy dzięki mądremu wykorzystywaniu funduszy z Unii Europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Premier uważa, że Polska odnotowuje wzrost gospodarczy dzięki mądremu wykorzystywaniu funduszy z Unii Europejskiej. Główny Urząd Statystyczny podał dziś, że w drugim kwartale 2011 roku polska gospodarka rozwijała się w tempie 4,3 procent.

Premier Donald Tusk powiedział w Brukseli, po rozmowach z szefem Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso i przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Jerzym Buzkiem, że jest dumny ze wzrostu gospodarczego.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI POLSKIEGO PREMIERA:

W Brukseli politycy rozmawiali między innymi o tym, jak przeciwdziałać gospodarczemu kryzysowi oraz o tak zwanym _ sześciopaku _ - projektach unijnych aktów prawnych. Ich celem jest przede wszystkim wzmocnienie Paktu Stabilności i Wzrostu trzymającego w ryzach finanse publiczne krajów Unii Europejskiej. Wdrożenie _ sześciopaku _ ma uchronić Wspólnotę przed kolejnymi kryzysami gospodarczymi.

Donald Tusk zadeklarował również, że Polska i inne państwa Unii Europejskiej są gotowe służyć Libii wszelką pomocą w odbudowie kraju. Na 1 września zaplanowano w Paryżu szczyt szefów państw i rządów na temat Libii, którego gospodarzami będą prezydent Nicolas Sarcozy oraz premier David Cameron. Konferencja ma określić nowa formułę organizacji społeczności międzynarodowej wspierającej Libię oraz wyznaczyć kierunki działań na najbliższy okres.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DONALDA TUSKA:

Kluczową rolę w koordynacji pomocy międzynarodowej dla Libii ma odgrywać ONZ. Szczegółowy kształt kompleksowego zaangażowania zostanie określony w stosownej rezolucji Rady Bezpieczeństwa.

Czytaj więcej na temat ostatnich działań polskiego rządu
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t155544.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/dowgielewicz;premier;chce;szybkich;decyzji,236,0,899564.html) Tuskowi się spieszy. Leci po sześciopak Premier spotka się z Jose Manuelem Barroso i Jerzym Buzkiem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t155542.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/boni;nie;chce;spekulowac;na;temat;wzrostu;pkb,170,0,899242.html) Boni przegra zakład? Dziś rozstrzygnięcie O godzinie 10 poznamy dane GUS na temat PKB Polski.
Tagi: wzrost pkb w polsce, donald tusk, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz