Notowania

donald tusk
01.02.2014 15:20

Tusk dzwoni w sprawie odciętych od świata

O tym, że mieszkańcy kilku powiatów na Lubelszczyźnie z powodu zaśnieżonych dróg nie mogą nigdzie dotrzeć, premier dowiedział się od dziennikarzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Urbanek/East News)

W sprawie mieszkańców Lubelszczyzny odciętych od świata premier Donald Tusk zainterweniował u wojewody. O sprawie premier dowiedział się od dziennikarzy. Wojewoda udaje się na miejsce.

_ Dzwoniłem do pani wojewody i prosiłem, że możliwie szybko pojawiła się tam na miejscu, żeby osobiście sprawdziła, czy wszystkie służby pracują w sposób odpowiedni. Otrzymałem informację, że zabezpieczono ewentualność tych drastycznych przypadków, typu ludzie wymagający dializy czy chorzy, nie było na razie takiej potrzeby, ale na taką ewentualność śmigłowce straży granicznej podobno są gotowe _ - mówił Tusk w TVN24. _ Ale prosiłem panią wojewodę, żeby to jeszcze raz sprawdziła i w tej chwili udaje się tam na miejsce _ - podkreślił.

W mediach pojawiły się relacje, że mieszkańcy kilku powiatów Lubelszczyzny z powodu zasypanych dróg nie mogą nigdzie dotrzeć, są odcięci od świata. Premier przyznał, że przez podróż po Europie nie śledził na bieżąco spraw i o problemie dowiedział się od dziennikarzy.

_ Dopiero dzięki tym waszym sygnałom zobaczyłem, że trzeba tam znowu trochę potrząsnąć ludzi, że trzeba działać ponadstandardowo. Jeśli jest kłopot, nawet jeśli to są wioski przygraniczne, nawet jeśli to jest daleko od stolicy i dotyczy stosunkowo niedużej grupy ludzi, trzeba jednak o to się troszczyć, tak jak o siebie. Trochę też jestem poirytowany taką ospałością i czasami lekceważeniem tego typu spraw, ale mam nadzieję, że tutaj zaczną działać już naprawdę energicznie. To jest droga powiatowa, więc starosta być może nie miał też takich pełnych możliwości, drogi są zawiewane, dość silny wiatr i według informacji, jaką otrzymałem od pani wojewody, którym GDDKiA chciała użyć do odśnieżania uległ awarii, ściąga się następny, ale wolę już tego teraz przypilnować, żeby nie było później takich tłumaczeń _ - mówił Tusk.

Poinformował też, że po południu spodziewa się meldunku od ministra administracji i cyfryzacji Rafała Trzaskowskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/m87560.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kilka;miejscowosci;odcietych;od;swiata,47,0,1470255.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kilka miejscowości odciętych od świata Silny wiatr na lubelszczyźnie wciąż zawiewa śnieg z pól na drogi. Wiele miejscowości, szczególnie na Zamojszczyźnie jest odciętych od świata.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/31/m208415.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tusk;ponownie;obiecuje;darmowe;podreczniki,39,0,1470247.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tusk ponownie obiecuje darmowe podręczniki Premier zapowiada, że uczniowie klas pierwszych jeszcze w tym roku dostaną książki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/m296254.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/cameron;zgadza;sie;z;tuskiem;ale;nie;we;wszystkim,72,0,1470024.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Cameron zgadza się z Tuskiem Politycy są zgodni w sprawie Ukrainy. Ale tematu ostrych słów Camerona pod adresem polskich emigrantów, premier nawet nie poruszył.
Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz