Notowania

euro w polsce
10.04.2011 15:23

Tusk: Euro nie wcześniej niż w 2015 r.

Dziś Polska wypełnia kryteria z Maastricht lepiej niż część państw strefy euro, ale nie chcemy ulgowej ścieżki - mówi premier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Jeśli nie zdarzy się nic nadzwyczajnego, kryteria z Maastricht w całości Polska spełni w 2015 r., ale nie jest to data wstąpienia do strefy euro - poinformował premier Donald Tusk.

_ - Dziś Polska wypełnia kryteria z Maastricht lepiej niż część państw strefy euro, ale nie chcemy ulgowej ścieżki. Jeśli nie zdarzy się nic nadzwyczajnego, kryteria te w całości spełnimy w 2015 r., ale oczywiście nie jest to data wstąpienia _ - powiedział premier w wywiadzie w _ Gazecie Wyborczej _, udzielonym jednocześnie pięciu europejskim gazetom.

_ - Polska powinna stać się członkiem strefy euro nie tylko dlatego, że wynika to z podpisanych przez nas traktatów, lecz również dlatego, że jest to w strategicznym interesie Polski i całej Unii _ - dodał. Zdaniem premiera sytuacja Polski pozwala na przyjęcie zobowiązań wynikających z uczestnictwa w pakcie euro plus.

_ - Jesteśmy powściągliwi w ocenie niektórych propozycji dotyczących podatków od korporacji. Nie podoba nam się pomysł stworzenia nowej formuły podatku CIT, po której wprowadzeniu np. Fiat produkujący samochody we Włoszech i Polsce płaciłby ten podatek tylko w kraju pochodzenia, czyli we Włoszech. Nie poprzemy takich pomysłów _ - powiedział premier.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t84887.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/polska;w;pakcie;na;rzecz;bankrutow,211,0,799187.html) Polska w pakcie na rzecz bankrutów Mimo tego, że nie jesteśmy w Eurolandzie chcemy pomagać w ratowaniu zagrożonych państw.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t111377.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tusk;rozmowy;o;euro;dopiero;w;2014;lub;2015,81,0,807505.html) Tusk: Rozmowy o euro dopiero w 2014 lub 2015 Według premiera dzisiaj nie można odpowiedzialnie wskazać daty zamiany złotego na euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t130671.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pis;pyta;o;pakt;euro;plus;bo;ma;obawy,47,0,802607.html) PiS pyta o Pakt Euro Plus. Bo ma obawy Założenia unijnego Paktu Euro Plus są skrajnie niekorzystne dla Polski - uważają parlamentarzyści PiS.
Tagi: euro w polsce, euro, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz