Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk i Kaczyński na Forum w Krynicy

0
Podziel się:

Donald Tusk by być w Małopolsce zmienił nawet termin posiedzenia rządu. Rada Ministrów która zwyczajowo odbywa się we wtorek została przeniesiona na czwartek.

Tusk i Kaczyński na Forum w Krynicy
(Bartosz Krupa/East News)

Liderzy PO i PIS jadą spotkać się z biznesem. Donald Tusk i Jarosław Kaczyński wezmą udział w rozpoczynającym się po południu (14.00) Forum Ekonomicznym w Krynicy. Obaj politycy najprawdopodobniej nie będą mieć jednak okazji do spotkania. Premier zabierze głos podczas otwarcia imprezy, a lider PiS weźmie udział w jutrzejszych panelach dyskusyjnych.

Donald Tusk by być w Małopolsce zmienił nawet termin posiedzenia rządu. Rada Ministrów która zwyczajowo odbywa się we wtorek została przeniesiona na czwartek.

Do tej pory najbardziej znane wystąpienie Tuska w Krynicy miało miejsce w 2008 roku. Wówczas premier złożył obietnicę szybkiego wprowadzenia w Polsce wspólnej europejskiej waluty:

- _ Chcę sformułować precyzyjnie jeden z głównych celów naszych działań, czyli wstąpienie Polski do Strefy Euro. Dzisiaj możemy odpowiedzialnie powiedzieć, że naszym celem jest rok 2011. Zadanie trudne, ale oceniamy, że możliwe _ - powiedział premier.

Z kolei PiS twierdzi, że obecność na Forum w Krynicy lidera partii to początek _ jesiennej ofensywy _. Rzecznik ugrupowania Adam Hofman mówił w ubiegłym tygodniu w radiowej Jedynce, że do Małopolski jego partia przyjedzie _ z papierem na stół _, ale szczegółów zdradzić nie chciał.
Sam Jarosław Kaczyński przekonywał ostatnio dziennikarzy, że założenia programu gospodarczego przedstawi jednak później.

- _ To będzie panel związany z regionem karpackim, euroregionu karpackiego. To bardzo ciekawa propozycja i ważna z punktu widzenia polskiej polityki zagranicznej. Poza tym będę też mówił o bieżących propozycjach odnoszących się do spraw gospodarczych. Program gospodarczy będzie przedstawiony najprawdopodobniej w styczniu _ - podkreśla Kaczyński.

W ubiegłym roku w krynickim Forum wzięło udział blisko 2 i pół tysiąca gości, w tym może być podobnie.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska gospodarka odbija od dna Dane o PKB za II kwartał potwierdziły, że gospodarka odbija od dna. Jest szansa, że tempo wzrostu PKB będzie wyraźnie powyżej 1,0 proc. w III kwartale - ocenia ekspert Rady Gospodarczej przy premierze.
Sytuacja na rynku pracy: Jest coraz lepiej W najbliższych miesiącach bezrobocie będzie spadać, ale to niestety efekt czynników sezonowych.
"Nie" dla rządowych zmian. Komisja przeciwna W głosowaniu posłowie z komisji gospodarki opowiedzieli się przeciwko zaproponowanym przez rząd zmianom w części budżetu dotyczącej gospodarki.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)