Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk leci do Afryki promować polske firmy

0
Podziel się

Delegacja będzie liczna. Premier zabiera w podróż między innymi przedsiębiorców - przedstawicieli przemysłu wydobywczego, obronnego, firm meblarskich i budowlanych.

Tusk leci do Afryki promować polske firmy
(Reporter)
bEqHLfjF

Wieczorem premier Donald Tusk leci do Afryki. Odwiedzi dwa kraje: Zambię oraz Republikę Południowej Afryki. Premier weźmie udział w Forum Biznesu w Johannesburgu i Forum Gospodarczym w Lusace. Ma w planach rozmowy z przedstawicielami władz Zambii i RPA.

Jak sam mówi, delegacja będzie dość liczna. Donald Tusk zabiera w podróż między innymi przedsiębiorców - przedstawicieli przemysłu wydobywczego, obronnego, firm meblarskich i budowlanych.

- _ Zarówno w RPA jak i w Zambii będą miały miejsca spotkania przedsiębiorców obu państw. Z reguły przynosi to dobre efekty _ - zapowiada premier Donald Tusk. - Zambia to dodatkowa okoliczność. Nieprzypadkowo towarzyszyć będzie mi nasz parlamentarzysta tam urodzony Killion Munyama. Między innymi odbędzie się tam wystawa, którą będziemy mieli przyjemność otworzyć. Na pewno wizyta sensowna, intensywna i mogę jeszcze raz przyrzec - polowania nie będzie. Jak wiecie to nie jest moja pasja - dodaje.

bEqHLfjH

Donald Tusk zdaje sobie sprawę, że jego wizyta w Afryce będzie wywoływać liczne, czasem złośliwe komentarze. - _ Każdy wyjazd dalej niż do Brukseli opatrywany jest niezwykle barwnymi, inteligentnymi i dowcipnymi złośliwościami _ - powiedział. Dodał, że się tym nie przejmuje.

- _ Do dzisiaj obrywam, nawet mam pomnik w słynnej czapeczce z Peru. Wtedy odbywał się szczyt Unia Europejska - Ameryka Południowa. Byłbym jedynym szefem europejskiego rządu, który był nie obecny, ale pamiętam, że od tamtego czasu zaczął się powszechny obyczaj, żeby sobie pokpić ze mnie. Taka moja robota. Ja się nie pogniewam za to, że znowu zilustrujecie to dowcipnymi memami. Byle nie przekraczać pewnej skali. Chętnie z wami się pośmieję _ - mówi do dziennikarzy Donald Tusk.

W Zambii i RPA szefowi rządu będą towarzyszyć ministrowie: nauki Barbara Kudrycka, transportu Sławomir Nowak, rolnictwa Stanisław Kalemba, środowiska Marcin Korolec oraz zdrowia Bartosz Arłukowicz.

To druga wizyta premiera w Afryce. W kwietniu tego roku, szef rządu był w Nigerii. Wówczas, poza spotkaniami politycznymi, również promował polską gospodarkę i przedsiębiorców na forum biznesowym.

bEqHLfjN

Czytaj więcej w Money.pl

bEqHLfki
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)