Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk: Nie będzie tolerancji dla cwaniactwa

0
Podziel się:

Premier zapowiedział, że sprawdzi co trzeba zrobić żeby dokończyć budowę A2 na czas.

Tusk: Nie będzie tolerancji dla cwaniactwa
(PAP/Radek Pietruszka)

Donald Tusk zlecił przygotowanie informacji o tym co trzeba zrobić, aby dokończyć budowę odcinka autostrady A2. Zadanie ma wykonać Jan Krzysztof Bielecki. Premier powiedział na konferencji prasowej, że w sprawę inwestycji drogowych zaangażował się osobiście.

- _ Nie chce mi się mówić zbyt wiele na temat tego na czym polega istota zamówień publicznych, dlaczego są tak skonstruowane, że porównuje się oferty, przede wszystkim pod kątem ich wartości finansowej - powiedział premier . _

_ _POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DONALDA TUSKA:

_ _ (Źródło: IAR) _ _

Donald Tusk powiedział, że rząd będzie szukać sposobów na zwiększenie konkurencji wśród firm potencjalnie chcących dokończyć tę inwestycję._ _

_ - __ Polska ze swoimi zapowiedziami inwestycji drogowymi to jest dzisiaj 60 miliardów złotych. Wszyscy wiedzą, że na inwestycje drogowe. To oznacza, że kilku bardzo sprytnych przedsiębiorców też myśli o tym jak ten tort finansowy podzielić. Jedyna szansą dla nas jest uruchamianie takich mechanizmów które będą powodowały prawdziwą konkurencję _ - dodał premier.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DONALDA TUSKA:

(Źródło: IAR)

Premier powiedział, że nie będzie tolerować praktyk, które będą polegać na podnoszeniu cen realizacji inwestycji tylko dlatego, że zostało mało czasu do Euro 2012. Dodał, że jutro mają być znani wykonawcy, którzy zajmą się naprawą schodów na Stadionie Narodowym, być może będzie też pierwsza informacja o rozwiązaniu sytuacji na autostradzie A2._ _Polacy źle oceniają przygotowania do Euro 2012 i nie wierzą w sukces polskiej reprezentacji na mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Z sondażu Instytutu Homo Homini dla Polskiego Radia wykonanego 3 czerwca, wynika, że 60 procent ankietowanych ocenia stan przygotowań Polski do Euro 2012 jako zły. 22 procent badanych uważa, że na rok przed mistrzostwami w piłce nożnej przygotowania idą dobrze, natomiast 18 procent respondentów nie ma na ten temat zdania.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/t141274.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/tusk;obiecal;1;5;tys;km;autostrad;zbudowal;dziesiec;razy;mniej,6,0,845574.html) Tusk obiecał 1,5 tys. km autostrad. Zbudował dziesięć razy mniej Przed rokiem wydaliśmy na budowę dróg niespełna 20 mld zł, czyli o prawie 10 mniej niż planowano. W tym roku ma być tylko 12 mld zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/t80243.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/firmy;przesadzily;z;obnizkami;znikaja;drogi,223,0,780767.html) Firmy przesadziły z obniżkami. Znikają drogi Wiele odcinków autostrad może nie zostać oddanych w terminie. Rosną ceny materiałów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t124015.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/czujko;biednego;nie;stac;na;tanie;autostrady,78,0,845646.html) Czujko: Biednego nie stać na tanie autostrady Chińska oferta z A2 od początku budziła podejrzenia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t141154.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/euro;2012;nie;bedzie;na;czas;drog;i;torow,196,0,845252.html) Euro 2012: Nie będzie na czas dróg i torów Wiadomo, że nie uda się zrealizować na czas wszystkich zaplanowanych na mistrzostwa inwestycji. 60 proc. Polaków ocenia stan przygotowań do Euro 2012 jako zły.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/163/t97443.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/psl;atakuje;rzad;za;platne;obwodnice,243,0,831731.html) PSL atakuje rząd za płatne obwodnice Piechociński: Przejazd autostradami w obrębie aglomeracji powinien być bezpłatny.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)