Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk nie chce Unii dwóch prędkości

0
Podziel się:

Tusk powiedział, że na szczycie w Brukseli trzeba przyjąć konkretny i dokładny plan działań antykryzysowych.

Tusk nie chce Unii dwóch prędkości
(PAP/Radek Pietruszka)
bEJlhXKJ

Premier Donald Tusk opowiedział się przeciwko tworzeniu Europy dwóch prędkości. Podczas spotkania Europejskiej Partii Ludowej w Marsylii premier oświadczył, że rozpoczynający się dziś szczyt Unii Europejskiej będzie miał decydujące znaczenie dla przyszłości wspólnoty.

Tusk powiedział, że na szczycie w Brukseli trzeba przyjąć konkretny i dokładny plan działań antykryzysowych. Jak dodał, nikt nie da nam więcej czasu, jeśli spotkanie w Brukseli nie przyniesie konkretnych skutków. Premier uznał za _ diabelską alternatywę _ ratowanie strefy euro kosztem jedności Unii:

- _ Ci, którzy tak sądzą, mogą doprowadzić do upadku Unie Europejską, a nie uratują swoich pieniędzy _ - powiedział Tusk.

bEJlhXKL

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

Tusk wezwał obecnych w Marsylii polityków, aby przyczynili się do przyjęcia w Brukseli rozwiązań nie zagrażających jedności Unii:

- _ Proszę was, pilnujecie także swoich liderów, by jutro i pojutrze w Brukseli zrobili wszystko, by metody wychodzenia z kryzysu były metodami wspólnotowymi. Aby używać umiejętnie zapisanych zasad i reguł _ - powiedział premier.

POSŁUCHAJ DONALDA TUSKA:

Premier podkreślił, że należy przygotować propozycje, które nikogo nie wykluczą od podejmowania decyzji i nie stworzą Europy dwóch prędkości. Przyjęte w Brukseli rozwiązania muszą uwzględniać strategiczny cel, jakim jest przetrwanie i rozwój Unii Europejskiej.

bEJlhXKR

Donald Tusk powiedział, że kryzys jest szansą dla Unii, ale może stać się jej przekleństwem, jeśli doprowadzi do rozpadu Wspólnoty. Podkreślił, że walcząc z kryzysem trzeba uwzględnić możliwości unijnych instytycji i pamiętać o zasadzie solidarności.

Czytaj więcej o kryzysie gospodarczym
[ ( http://static1.money.pl/i/h/28/t77340.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tusk;bedzie;pytal;unie;co;po;kryzysie,16,0,799760.html) Tusk będzie pytał Unię, co po kryzysie Dziś szczyt UE. Mikołaj Dowgielewicz zapowiada dyskusję o gospodarce.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t84950.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/siwiec;sarkozy;i;merkel;podejma;decyzje,206,0,982222.html) Siwiec: To będzie tydzień wielkich decyzji Europoseł Marek Siwiec docenia przemówienie ministra Sikorskiego, choć z jego częścią się nie zgadza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t197515.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/tusk;chce;odmienionej;unii;sarkozy;i;merkel;tez,81,0,980561.html) Tusk, Sarkozy i Merkel chcą silniejszej Unii Polska opowiada się za szybką zmianą unijnego traktatu. Więcej władzy dla Komisji Europejskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/116/t180596.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/swiat;czeka;wiele;lat;kryzysu,109,0,958829.html) Czarna prognoza. Kryzys przez kilkanaście lat Ekonomiści uważają też, że ratowanie Grecji znacznie wydłuży kryzys w Europie.
bEJlhXLm
KOMENTARZE
(0)