Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk o opcjach: Będą wnioski do prokuratury

0
Podziel się:

Rząd przeprowadzi audyt w spółkach Skarbu Państwa. Zapowiada kary dla prezesów.

Tusk o opcjach: Będą wnioski do prokuratury
(PAP/Radek Pietruszka)

*Donald Tusk zapowiedział audyt w spółkach Skarbu Państwa, który ma dać odpowiedź na pytanie, czy nie zawierały one niekorzystnych opcji walutowych. - Możliwe są wnioski prokuratorskie dla osób odpowiedzialnych za zawieranie niekorzystnych umów - oświadczył premier. *

Tuż przed posiedzeniem rządu Centrum Informacyjne Rządu opublikowało komunikat, że Komitet Rady Ministrów nie zarekomendował propozycji wicepremiera Waldemara Pawlaka, który chce anulowania opcji. Temat na posiedzeniu jednak się pojawił Na wniosek Michała Boniego rząd zobowiązał KNF oraz resorty finansów i gospodarki do przeciwdziałania skutków niekorzystnych umów.

_ - Uzgodniliśmy z wicepremierem Pawlakiem, że w spółkach Skarbu Państwa przeprowadzony zostanie audyt w sprawie zawierania przez nie umów na opcje - _zapowiedział Tusk. Premier nie wykluczył nawet wniosków prokuratorskich w rażących przypadkach _ lekkomyślności prezesów _.

Jeśli chodzi o forsowaną przez wicepremiera Pawlaka propozycję ustawy, która miałaby doprowadzić do anulowania opcji, rząd ma zająć się szczegółami w przyszłym tygodniu. _ - Wtedy będzie gotowy harmonogram działań rządu - _ zapewnił premier - _ Na pewno nie będziemy obciążać budżetu rozwiązaniem tego problemu _.

Z kolei Waldemar Pawlak uważa, że ministrowie przeciwni jego propozycji _ powinni stać na straży porządku i prowadzenia interesów w sposób uczciwy _:

Wicepremier zapowiedział też, że projekt zgłosi w parlamencie jeżeli nie będzie poparcia ministrów dla projektu unieważnienia opcji.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)