Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Tusk powinien odrzucić to sprawozdanie"

0
Podziel się:

Rozenek: Prokurator powinien zostać odwołany z powodu totalnej kompromitacji trójmiejskiej prokuratury.

"Tusk powinien odrzucić to sprawozdanie"
(East News)

Ruch Palikota chce, by premier Donald Tusk odrzucił sprawozdanie prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta z działalności w zeszłym roku i tym samym rozpoczął procedurę jego dymisji - powiedział na konferencji prasowej w Sejmie rzecznik RP Andrzej Rozenek.

Jak przekonywał poseł, Seremet powinien zostać odwołany m.in. z powodu _ totalnej kompromitacji trójmiejskiej prokuratury _ w związku ze sprawą Amber Gold.

Rozenek przypomniał, że gdy _ jeden z pensjonariuszy zakładu karnego popełnił samobójstwo, ówczesny minister sprawiedliwości (Zbigniew Ćwiąkalski)
podał się do dymisji _. Podkreślił też, że gdy z Ministerstwa Spraw Zagranicznych wyciekły dyski zawierające tajne informacje, do dymisji podał się ówczesny szef MSZ Włodzimierz Cimoszewicz.

_ - Tymczasem dzisiaj, po totalnej kompromitacji trójmiejskiej prokuratury, prokurator generalny uważa, że nic się nie stało. W związku z tym apelujemy do premiera, prezesa Rady Ministrów, by nie przyjmował sprawozdania prokuratora generalnego i rozpoczął tym sposobem procedurę jego dymisji _ - oświadczył rzecznik Ruchu Palikota.

Zgodnie z przepisami premier przyjmuje albo odrzuca sprawozdanie prokuratora generalnego, _ mając na względzie realizację zadań przez prokuratora generalnego w zakresie strzeżenia praworządności oraz czuwania nad ściganiem przestępstw _. W przypadku odrzucenia sprawozdania premier może wystąpić do Sejmu z wnioskiem o odwołanie prokuratora generalnego przed upływem kadencji.

Dwa lata temu - 31 marca - weszła w życie zmiana zakładająca rozdzielenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Jednocześnie zlikwidowana została Prokuratura Krajowa i powołano Prokuraturę Generalną. Przekazane sprawozdanie jest drugim złożonym szefowi rządu przez Seremeta.

Czytaj więcej w Money.pl
"Nie zawsze państwo może ochronić obywateli" Schetyna: _ Szef rządu powinien dostarczyć wiedzy, czy i kto zawiódł w sprawie firmy Marcina P _.
Oni zdecydują, co dalej w sprawie Amber Gold Powołania komisji domaga się cała opozycja. Miałaby zająć się sprawdzeniem postępowań prokuratury przeciwko Marcinowi P.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)