Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk: Rekonstrukcja rządu w listopadzie

0
Podziel się

Na pewno przed 1 grudnia - zapewnił premier w Sejmie. Zobacz, kto może polecieć.

Tusk: Rekonstrukcja rządu w listopadzie
(Piotr Blawicki/East News)
bErniJjF

Na pewno przed 1 grudnia - zapewniał premier dziś w Sejmie. _ Tak, jak mówiłem miesiąc temu, dwa miesiące temu, pół roku i rok temu _- powiedział.

Na uwagę, że już jest listopad, odparł: _ Ale nie mamy jeszcze grudnia _. _ Jak będzie (rekonstrukcja), to państwa oczywiście powiadomię o jej kształcie _ - dodał. _ W listopadzie, a więc prawdopodobnie przed 23 lub po 23, ale na pewno przed 1 grudnia _ - podkreślił szef rządu. Na 23 listopada zaplanowana jest konwencja krajowa Platformy Obywatelskiej.

W ostatnich dniach wicepremier Jacek Rostowski powiedział, że potrzebna jest daleko idąca odnowa ekipy rządowej. Chodzi o to - mówił - by rząd nabrał nowej energii w działaniu i możliwe było zwycięstwo w wyborach parlamentarnych w 2015 r. W wywiadzie dla _ Gazety Wyborczej _ Rostowski mówił, że nie chciałby być ministrem finansów trzecią kadencję.

bErniJjH

Według informacji PAP ze źródeł we władzach PO rekonstrukcja rządu mogłaby objąć ministrów: sportu - Joannę Muchę, administracji i cyfryzacji - Michała Boniego, finansów - Jacka Rostowskiego, edukacji - Krystynę Szumilas i nauki - Barbarę Kudrycką.

Czytaj więcej w Money.pl

bErniJki
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)